T129 ATAK, LATİN AMERİKA’YA ÇIKARTMA YAPIYOR

T129 ATAK, LATİN AMERİKA’YA ÇIKARTMA YAPIYOR

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Güney Amerika bölgesinde en büyük savunma sanayii fuarı olarak bilinen ve 2-5 Nisan 2019 tarihleri arasında Rio de Janeiro’da düzenlenecek olan LAAD/Brezilya Savunma ve Güvenlik Fuarı’na katılım gösterecek ve fuar öncesi iki farklı şehirde Brezilyalı yetkililere T129 ATAK helikopterinin performansını ve özelliklerini sergileyecek.

TUSAŞ tarafından üretilen, son yıllarda adından sıkça söz ettiren T129 ATAK helikopteri ilk kez Güney Amerika’ya iddialı bir giriş yapmış olacak. Asya bölgesi başta olmak üzere, güvenlik ve savunma anlamında önem arz eden bölgelere, T129 ATAK ihracatı konusunda ciddi gelişmeler gösteren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Amerika’ya da Latin Amerika bölgesinden girerek ürünlerindeki iddiasını sürdürecek, Türkiye’yi bir kez daha gururla temsil edecek.

Güney Amerika’ya atılan önemli adım hakkında değerlendirme yapan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “İlk defa Latin Amerika’da bir Roadshow’a giderek T129 ATAK ile gerçek bir şov yapacağız ve takiben bölgenin bu önemli fuarında Şirketimizin ürünlerini bir kez daha gururla sergileyeceğiz. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii olarak şirketimizin tüm fayda ve becerilerini gözeterek, dünyada sayılı meziyet sahibi havacılık şirketi olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz. T129 ATAK helikopterimizin yanı sıra diğer ürünlerimiz ile birlikte Güney Amerika’ya yaptığımız bu çıkartma, ne kadar iddialı bir oyuncu haline geldiğimizin altına çizmektedir” dedi.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
uşağum

Anca itinayla yandaşlarınıza,cahillere,çıkarcılara işkembeden sallarsınız,göz boyarsınız gerisi havagazı. Hangi yerli hammadde,yetişmiş insan,teknoloji ve bütçenle neyi yapacaksın? Diyanetin bütçesinin eğitimden çok olduğu bir ülke neyi yapabilir? Gövdesi italyan olan ve elektronik parçalarını ve motorunu üreten abd izin vermedikçe başka ülkelerden de motor bulunamadığından kimseye satılamayacak helikopteri bilmem neredeki fuara götürsen ne götürmesen ne?

Akıllı

GURUR VERİCİ BİR GELİŞME. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEBRİKLER, TEŞEKKÜRLER..