SunExpress havacılık haberleri

SunExpress ve Air Cairo işbirliğini üç yıl daha uzattı

Egypt Air’in iştiraki Air Cairo ile Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, mevcut ortaklıklarını uzattıklarını açıkladı.

Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı ITB’de her iki havayolu şirketi, işbirliğini daha da genişletmek ve ortak müşteri hizmetlerini optimize etmek amacıyla dağıtım ortaklıklarını üç yıl daha uzatmak için bir mutabakat zaptı imzaladı. Yeni niyet mektubu, 2023 yılında daha önce imzalanan mevcut üç yıllık kapsamlı bir anlaşmaya ek olarak imzalandı.

İşbirliğinin dağıtım ortakları ve yolcular nezdinde başarılı olduğu şimdiden kanıtlandı: Mayıs 2021’de, Hurgada tatil beldesi ile Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki çeşitli kalkış havalimanları arasında ilk uçuşlar sunuldu. İki yıl sonra, önümüzdeki yaz sezonunda DACH bölgesindeki on beş havalimanından Kızıldeniz tatil beldeleri Hurghada, Marsa Alam ve Sharm El Sheikh’e haftada 87’den fazla doğrudan uçuş gerçekleştirilecek.

Bugünkü Mutabakat Anlaşmasına ek olarak, her iki havayolu da yolcularına Air Cairo’nun hem aktarmalı hem de iç hat uçuşlarını içeren haftalık 300’den fazla uçuştan oluşan geniş iç hat ağına erişim sunmayı ve böylece Mısır’daki dağıtım ortaklarına daha fazla sayıda rota sunmayı planlıyor.

SunExpress CCO’su Peter Glade: “İşbirliğimiz en başından beri ‘mükemmel bir eşleşme’ olduğunu kanıtladı! Air Cairo ile birlikte, son iki yılda ortaklığımızı Almanya, Avusturya ve İsviçre’de 15 farklı havalimanına hizmet verecek şekilde genişletmeyi başardık. Uçuş programı, müşteri isteklerine mümkün olan en iyi şekilde yanıt verebilmek için dağıtım ortaklarıyla yakın istişare içinde geliştirildi. SunExpress’in profesyonel pazar uzmanlığının yanı sıra güvenilir bir Mısır uçak içi ürünü ve misafirperverliğinin birleşiminden yaklaşık bir milyon yolcunun yararlanmasını bekliyoruz. Geleceğin bizim için başka neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz!”

Air Cairo CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Hussein Sherif şunları ekledi: “SunExpress ile başarılı ortaklığımızı üç yıl daha uzatmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sadece her iki şirket için değil, daha da önemlisi Mısır turizmi için bir başarıdır. SunExpress ve geniş iç hat ağımızla birlikte Almanya, Avusturya ve İsviçre’den Luksor, Asvan, Abu Simbel veya Kahire’deki yeni Büyük Mısır Müzesi’ne (Sfenks Havaalanı yakınında) gelen ziyaretçiler için Mısır’ı daha da açmak istiyoruz. Bu yıl Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheik ve Almanca konuşulan ülkeler arasındaki uluslararası uçuşlarımızda bir milyon yolcu hedefliyoruz.”

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir