SunExpress, Dünya Pilotlar Günü’nü İstanbul’da Kutladı

SunExpress, Dünya Pilotlar Günü’nü İstanbul’da Kutladı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, bu yıl da 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nü İstanbul’da düzenlenen büyük bir balo ile kutladı.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nin (TALPA) öneri ve girişimleri ile Uluslararası Pilotlar Birliği Federasyonu (IFALPA) tarafından 2013 yılında kabul edilen ve 2014 yılından itibaren her yıl 26 Nisan tarihinde kutlanan Dünya Pilotlar Günü kapsamında düzenlenen baloya SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan’ın yanı sıra, SunExpress’in Antalya, İzmir, İstanbul ve Ankara üslerinde görev yapan pilotları katıldı.

Pilotlar Günü’nün kutlanmasına vesile olan ve Türkiye’nin bir numaralı brövesinin sahibi olan Mehmet Fesa Evrensev’i anarak konuşmasına başlayan Çalışkan, “Türk teyyaresi ile uçan ilk Türk savaş pilotu olma unvanına sahip ve 1 numaralı bröve sahibi Mehmet Fesa Evrensev tam 107 yıl önce, 26 Nisan 2012’de Türk semalarındaki uçan ilk Türk pilotu oldu. Bugün bu vesileyle hem Evrensev’in gerçekleştirdiği ilk uçuşun yıl dönümünü hem de Dünya Pilotlar Günü’nü birlikte kutluyoruz. Bütün pilotların Pilotlar Günü’nü kutlu olsun, Mehmet Fesa Evrensev’i de saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
İbrahim

Onay büyüklerinin yanında konuşabiliyormuş zuahahah. Kukla

Serdar efendi

Turk sivil havaciligini bitiren, shgm genel muduru oldugu zamandan beri pilot ve insan dusmani olan serdarla akmanin orda ne isi var? Biraz haysiyeti olan insan bırak kutlamalara çıkmayı insan içine çıkamaz. Serdarin içinde ki kin nefret o kadar büyüdü ki, önce sivil pilotlara saldırdı sonra askeri pilotları sen şucusun bucusun diye ayırdı. Emekli oldun hala senden kurtulamadık. Yeter artık defol git. Hasta karını bırakıp antalya da ev açmandan belli kişiliğin serdar efendi.resme bakın, dinazorlar ve genç kadınlar var. Herşeyi anlatıyor resim

Chanel

Ya bizim millet güzel giyinmeyi ne zaman becerebilecek merak ediyorum.