SunExpress CEO'su Max Kownatzki:

SunExpress CEO’su Max Kownatzki: “İzmir’den 7 Yeni Dış Hat Rotası Başlatıyoruz”

İzmir’e 7 Yeni Dış Hat Rotası

SunExpress Üst Yöneticisi (CEO) Max Kownatzki, İzmir’de düzenlenen basın toplantısında, bu yaz İzmir’den Madrid, Prag, Priştine, Roma, Saraybosna, Tiran ve Varşova’ya direkt uçuşlar başlatacaklarını duyurdu.

İzmir’in Turizm Potansiyeline Katkı

Kownatzki, “İzmir’i tanıtmaya ve hem İzmir hem de Türkiye turizmine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi. Yeni rotalar ile İzmir’in uçuş ağının genişlediğini ve şehrin her mevsimde farklı seyahat deneyimleri sunduğunu vurguladı.

60 Milyon Turist Hedefi

Türkiye’nin turizm elçisi olarak İzmir’in zengin tarihini, kültürel mirasını ve doğasını dünyaya tanıtma çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Kownatzki, pandemide yaşanan yolcu kaybını iç hat ve Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarıyla dengelediklerini ifade etti. 2023 yılında 12,6 milyon yolcu taşıdıklarını ve 2024 hedeflerinin 15 milyon yolcu olduğunu söyledi.

Seferler Düzenleniyor

SunExpress, İzmir’den 46 yere haftada 271 dış hat uçuşu gerçekleştiriyor. Yurt içinde ise Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Trabzon ve Van’a sefer düzenliyor. 2023’te İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda dış hatlarda 4 milyon 100 bin yolcu ağırlanırken, bu yolcuların 2 milyon 300 bini SunExpress ile uçtu.

Türkiye’nin Turizm Potansiyeline Büyük Katkı

Kownatzki, Türkiye’nin turizm pazarının büyümesini izlediklerini ve 60 milyon turist hedefi ile Türkiye’nin Batı Avrupa açısından birinci destinasyon olduğunu belirtti. SunExpress, bu hedefe 15 milyon yolcu taşıma hedefi ile katkıda bulunacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir