Somali Saldırısında Hedef THY Uçağıydı

Somali Saldırısında Hedef THY Uçağıydı

Somali’de kalkıştan kısa bir süre sonra dizüstü bilgisayarın içerisine yerleştirildiği iddia edilen bomba patlamış ve uçak geri dönmüştü. Bu patlamayla ilgili vahim bir iddia geldi.

Al Jazeera haberine göre Jibuti’deki şüpheli intihar bombacısı Mogadişu’dan Jibuti’ye Türk Hava Yolları ile gitmek üzere işlem yaptırmıştı. Türk Hava Yolları’nın hava şartları sebebiyle iptal edilen uçuş sebebiyle şüpheli ve 73 yolcu Daallo Havayollarına transfer edildi. Bu açıklama Daallo Havayollarının yetkilisi Muhammed İbrahim Olad tarafından pazar günü Al Jazeera ‘ye yapıldı.

Geçen salı günü Daallo Havayoluna air uçakta yaşanan patlama uçağın gövdesinde 1 metrelik bir delik oluşturmuş ve kabin basıncının düşmesine sebep olmuştu. Uçak Acil iniş yapmıştı.

Havayolu yetkilisi Olad yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları’nın talebi üzerine iptal olan uçuşlarındaki yolcuların kendileri tarafından taşındığını, olaydan sonra Türk Hava Yolları ile temasa geçmeye çalıştıklarını ancak Türk Hava Yollarının konuya mesafeli yaklaştığını ve Al Jazeera ‘nin sorularını yanıtsız bıraktığını belirtti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.