SOLOTÜRK Ekibi Havacılık Müzesi'nde Vatandaşlarla Buluştu

SOLOTÜRK Ekibi Havacılık Müzesi’nde Vatandaşlarla Buluştu

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı SOLOTÜRK ekibi, Havacılık Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla bir araya geldi. Programa ilgi büyük oldu ve vatandaşlar, SOLOTÜRK pilotlarıyla buluşmanın yanı sıra Havacılık Müzesi’ni de gezme fırsatı buldular.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Başladı

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hava Binbaşı Pilot Murat Bakıcı ve Hava Binbaşı Pilot Yasin Dikkule, kullanılan F16 uçağının özellikleri ve yaptıkları gösteriler hakkında detaylı bilgiler verdi. SOLOTÜRK pilotlarının söyleşisine katılan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Pilot Olma Süreci ve Savunma Sanayisi Hakkında Konuşmalar

Hava Binbaşı Pilot Murat Bakıcı, pilot olma süreci ve okul hayatıyla ilgili bilgiler verirken, savunma sanayisinin önemine vurgu yaptı. Bakıcı, “Pilot arkadaşlarımızla aramızda kan bağımız yok. Ama bu silah arkadaşlığı, kanat arkadaşlığı öyle bir arkadaşlık ki, öyle bir gönül bağı ki, kan bağının da ötesine geçiyor. Savunma sanayimiz koşar adımlarla büyüyor. Savunma sanayimizin güçlü olması demek, ordumuzun güçlü olması demek, ordumuzun güçlü olması demek, Türk halkının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü olması demektir. Bize çok soru geliyor. F-16 olmasıydı hangi uçaklarla uçmak isterdiniz? Yerli ve milli uçağımızla gösteri yapmak isterdim” şeklinde konuştu.

İmza Günü ve Anılar

Söyleşinin ardından vatandaşlar, aldıkları ürünleri ve posterleri pilotlara imzalattı. Bu anı dolu etkinlik, hem vatandaşların hem de SOLOTÜRK ekibinin unutulmaz anılarından biri olarak yerini aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir