SKYTRAX EN TEMİZ HAVAYOLU SIRALAMASINDA THY KAÇINCI OLDU?

SKYTRAX EN TEMİZ HAVAYOLU SIRALAMASINDA THY KAÇINCI OLDU?

Türk Hava Yolları’nın 2018’de çekildiği Skytrax’in “En temiz 30 havayolu şirketi” sıralamasında 29. sırada yer aldı.

Sözde Uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kurumu olarak görünen  Skytrax, en temiz 30 havayolu şirketini açıkladı. Listede Türk Hava Yolları’nın 29. sırada alması,ilgili derecelendirme kurumununun  üyeliğinden ayrılması nedenli olduğunu düşündürüyor.Bir çok defa yazdığım gibi bu tür kurumların derecelendirmesi ticari beklentilerle oluyor. Bir nevi parayı veren düdüğü çalar misali. Bu nedenle bir zamanlar THY’nin Avrupa’nın en iyi şirketi olduğuna yönelik SKYTRAX derecesini de  eleştirmiştim.  TIKLAYIN

Yeni listeye baktığımızda en temiz havayolu şirketi, Japon ANA All Nippon Airways görünürken onu Tayvan merkezli EVA Air takip etti. İlk beşte ise ANA, Eva Air, Asiana Airlines, Singapore Airlines ve Japan Airlines oluşturdu. Türk Hava Yolları’nın sondan ikinci olarak yer aldığı listenin sonunda ise Philippie Airlies var.

 

 

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bombacı Mülayim

Thy için uçaktan yolcu indirdikten sonra yeni yolcunun binmesi için min süre verilir. yolcudan sonra temizlik ve yeni ekip hemen uçağa girerler. temizlik ekibinin uçaktan çıkması için 10 dk verilir. bu sürede yalap şap yapılan temizlik sonucu koltuk ceplerinde unutulan çöpler,koltuk üstünde kırıntılar ve yolcu masaları es geçilir galley masaları temizlenmez tuvaletler şöyle böyle silinir,kirlenen yastık kılıfları çıkarılmadan üstüne yenisi geçirilir kirli değilse tekrar kullanılması için koltuğa yada baş üstüne bırakılır. Bu sonuca göre Thy listede ise iyi para ödemiş.

Kkk

Yastık kilifinin çıkarılmadan üstüne kılıf takıldığını biliyorsan TGS temizlikte gorevlisindir, işini yap boş konuşma,

Kkkya

Ahkam kestigine göre Demekki Sende postabaşısın

Mustafa

Çin’de ilken sürekli china Airlines İle uçuyorum. Türk hava yollarının temizliği ve iyiliğiyle kıyaslanamaz bile. Uçtuğum havayolu şirketlerinin hangi sıralarda olduğunu görünce bu sonuçlar çok da adaletli değil izlenimi verdi.

skytraş

demek ki thy bu sefer parayı vermemiş ya da yetmemiş ki listede son sıralarda. thy yıllarca bu ödülleri parayla aldı dedik kimse inanmadı şimdi inanırlar belki.