Sivil havacılık sektöründe cinsel tacizin yaygın olduğu iddiası…

Sivil havacılık sektöründe cinsel tacizin yaygın olduğu iddiası…

Uçuş yöneticisi tarafından taciz kurbanı olduğunu iddia eden eski kabin görevlisi havayolu aleyhinde şok edici iddialarda bulundu. Şimdi de sivil havacılık sektöründeki cinsel tacizin yaygın” olduğunu iddia ediyor.

Hannah Rowlands adındaki kabin memuru Avustralya’lı Qantas Havayolu için düzinelerce reklam posterlerinde görüntü verdikten sonra, canlı yayında konuştu. 2015 Mayıs’ında durumun kontrolden çıkmaya başladığını açıkladı.

Perth’e yapılan bir uçuş sırasında yöneticisinin boynuna hava üflemeye başlaması ya da arkasından poposuna tokat atması ve   cinsel açıdan uygunsuz şeyler söyleyerek kızları fiziksel olarak taciz etmesi kendisini son derece rahatsız etmiş ve katlanamamış. “Küçük, sıkı bir popon var” sözü çileden çıkartmış ve şikayette bulunmuş.

Rowland, müdür hakkında resmi bir şikâyette bulunduğunda, adamın farklı vardiyalarda çalışmasını talep etmesine rağmen, en az yedi kere daha birlikte çalışmak zorunda kalmış.

Diğer yandan havayolu, tacizi çok ciddiye aldıklarını söylüyor ve olayın ortaya çıkmasından sonra, müdürün kabin memurundan özür dilediğini belirtiyor.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hostes

İddia değil istatistik bunun adı,ateşle barut aynı yerde üstelik hava çok sıcak.