Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda sadece İstanbul'a uçuş olması vatandaşların tepkisine yol açıyor

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda sadece İstanbul’a uçuş olması vatandaşların tepkisine yol açıyor

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda sadece İstanbul’a uçuş olması vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, İzmir ve Antalya uçak seferleri konusunun Sivas’ta Unutulduğunun altını çizerek, konu hakkında şunları ifade etti.

Başkan Bakar, Sivas ulaşım alanında Yüksek hızlı tren ile yeniden ivme kazandı. Ama şunu görüyoruz ki sadece Ankara’dan ve İstanbul’dan Sivas’a birilerinin gelmesini bekliyoruz. Eğer şehirde hem iş dünyası yönünde hem de turizm alanında daha fazla kişilerin Sivas’a gelmesini istiyorsak bunun yolu ulaşımdan geçmektedir. O da uzun süredir Sivas’tan İzmir’e Uçak seferlerinin olmayışı ile birlikte yine Antalya uçak seferlerinin hala hayata geçirilmesi yönünde gerekli girişimlerin yapılamaması hem Sivas’ta yaşayanlar adına hem de dışarıdan Sivas’a gelmek isteyenler adına büyük kayıptır. Bizim Sayın Valimizden, Sayın Belediye Başkanımızdan, Odalar ve STK’lardan ricamız toplu bir şekilde hareket ederek sesimizi daha fazla kitlelere topyekûn bir şekilde duyurarak, İzmir ve Antalya, uçak seferlerinin Sivas’a en kısa sürede kazandırılması yönündedir.” ifadelerine yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Sivasdan Antalya ve İzmir’e ucaklar dolu dolu gitmesine rağmen uçuşlar iptal edildi. Ee madem uçak yok Ankara İzmir YHT sini bitirin küçük şehirlere YHT peşindeler. Uluslararası transit bölgelerden YHT geçmesi Uluslararası kariyer dir buda İstanbul limanı İzmir limanı ve Mersin limanlarına YHT 2030 gibi yapılması çok şaşırtıcı. İzmir YHT si Okey Ama Adana Ankara YHT Si direk bir ulaşım ile hem Kayseri’ye ve hemde Aksaray Konya’ya ya fayda sağlar.

    Cevapla
  2. 3 ay önce

    Sunexpresin izmirden kars,erzurum,antalya,adana,samsun,trabzon,kayseriye direkt uçuş var sivasa yok. Yilbaşı sonrası izmir sivas uçuşunu istanbul üzerinden tam 12 saate yaptım. Yazık!

    Cevapla