Sirkten kurtarılan 4 aslan Turkish Cargo ile özgürlüğüne kavuştu

Sirkten kurtarılan 4 aslan Turkish Cargo ile özgürlüğüne kavuştu

THY’nin kargo şirketi Turkish Cargo, Ukrayna’da sirkten kurtarılan 4 aslanı Güney Afrika’daki doğal yaşam alanlarına ücretsiz taşıdı.

Türk Hava Yollarının (THY) dünyanın dört bir yanına taşımacılık yapan şirketi Turkish Cargo, seferlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kez Ukrayna’da sirkten kurtarılan 4 aslanı evine yani doğaya ulaştırdı.

“Şimdi, keşfetme ve özgürlüğü yaşama sırası onların”

Yıllarca doğadan uzakta, güneş ışığı ve temiz havadan yoksun şekilde sirk hayvanı olarak kullanılan aslanlar, Lawrence Anthony Dünya Organizasyonu (LAEO) adlı kuruluş tarafından sirkten kurtarıldı.

Daha sonra Turkish Cargo’nun yolculuğu başladı. Aslanlar Kiev’den İstanbul’a getirildi, sonra da Johannesburg’a götürüldü.

Yiyecek ve su ihtiyaçları düşünülerek özel tasarlanmış konteynerlerde taşınan aslanlara, uçuş süresince bakıcıları, görevli veterinerler, LAEO’dan bir yetkili ve IATA LAR (Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği) sertifikalı Turkish Cargo personeli eşlik etti.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya sitesi Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Ukrayna’da 35 metrekarelik sirk odasından kurtarılan dört aslanı Güney Afrika’daki uçsuz bucaksız doğaya ulaştırdık. Şimdi, keşfetme ve özgürlüğü yaşama sırası onların. Markamız Turkish Cargo’nun özel operasyonları ile doğanın koruyucusu olmaya devam edeceğiz.”(TRTHABER)


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.