SIRA MİLLİ UÇAN ARABADA

SIRA MİLLİ UÇAN ARABADA

Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) gibi önemli projelere imza atan Baykar Genel Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi. Türkiye’nin ilk milli uçan arabasının prototipi hazır

Türkiye’nin ilk milli uçan aracı Cezeri, üretimin tamamlanmasının ardından ilk kez TEKNOFEST’te uçurulacak. Savunma ve havacılık sanayinde 2002’de yüzde 20 olan yerlilik oranını 2018’de yüzde 65’e çıkaran Türkiye, milli uçan araba konusunda da çok önemli bir adım attı.

TAKİPÇİLERİNDEN TASARIM İÇİN GÖRÜŞ İSTEDİ

Baykar Teknik Müdürü (CTO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından Türkiye’nin ilk milli uçan araba projesi “CEZERİ”ye ilişkin paylaşımda bulundu. Prototip üretiminin bitirilmesi durumunda TEKNOFEST’te uçuş yapılacağı bilgisini veren Bayraktar, “CEZERİ”nin tasarımına ilişkin takipçilerinden de görüş talep etti.

REKORLARA İMZA ATIYOR

Baykar’ın üretimini gerçekleştirdiği ilk yerli ve milli Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2, haziran ayında 100 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde bir rekora imza atmıştı. Pençe Harekâtı’nda da görev yapan Bayraktar TB2, 24 saat 34 dakika havada kalarak en uzun havada kalış süresi ile 27 bin 30 feet yükseklikle irtifa rekorunun da sahibi olmuştu.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.