Sinop Havalimanı’nda hem yolcular hem de personel sıkıntıda

Sinop Havalimanı’nda hem yolcular hem de personel sıkıntıda

Türkiye’nin en kuzeyinde bulunan ve mutluluk sıralamasında en mutlu şehir seçilen Sinop’ta havalimanı ve sefer sıkıntısı yaşanıyor. 

Geçen yıla kadar şikayetçi olmayan yolcular bu sene rahatsızlıklarını ifade etmeye başladı. Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarının 10 dakika aralıklı icra edilmesi küçük bir şehir olan Sinop’ta problem haline geldi. 

Havalimanına ulaşımdan başlayan problemler uçağa kabul işlemleri bitene kadar sürüyor. Sınırlı yer personelinine aynı anda yüklenen iş yükü de kendilerini resmen boğuyor. En azından iki uçağın iniş ve kalkışında 1 saatlik bir zaman olması bagaj işlemlerinden ulaşıma, check-in işlemlerinden güvenlik kontrollerine kadar her noktada rahatlama sağlayacaktır. 

Check-in işlemleri için sıraya giren yolcular yanlış yerlerde bekliyor. Güvenlik kontrölleri sırasında uzun kuyruklar oluşuyor ve bekleme salonunda oturacak dahi yer kalmıyor. Havalandırmanın yetersiz olduğu terminal binasında sıcaklık yüzünden de fenalaşan yolculara rastlamak mümkün. 

SİNOP – ERFELEK TAKIM ŞELALELERİ

Türkiye’nin parlayan turizm yıldızı olan Sinop’a daha önce Türk Hava Yolları’nın biri sabah ve biri de akşam olmak üzere iki seferi bulunuyordu. Doluluk oranlarının yüksek olmasına rağmen Boeing 737 Max tipinde yaşanan kriz sebebiyle THY’nin sefer kısıtlamasına gittiği düşünülüyor. Türk Hava Yolları Genel Kurulu’nda bu konuya açıklık getiren Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, en kısa zamanda operasyonların normale geleceğini belirtmişti. Sinop yolcuları da tekrar akşam seferlerinin başlamasını bekliyor. 

SİNOP – HAMSİLOS KOYU SİNOP – İNCE BURUN (TÜRKİYE’NİN EN KUZEY NOKTASI)

©Airlinehaber

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Arda

Thy yönetiminin bu şehirdeki şef-müdür kim varsa bir güzel kulaklarını çekmesi lazım.Günde bir seferi doğru düzgün opere edemiyorlar.Zannedersin dünyanın en yoğun,işlek havalimanı.Çalışanların çoğu işgüzar.Can sıkıntısından kendi kendilerine yeni usuller uydurmuşlar.Ortam egodan geçilmiyor.Yolcularla diyalogları nezaketten uzak.