Singapur’dan New York’a dünyanın en uzun rotası

Singapur’dan New York’a dünyanın en uzun rotası

Avustralya Perth-Londra arasındaki 17 saatlik kesintisiz uçuşu unutun!

Yeni parkur tam tamına  19 saat sürecek ve şu andaki tüm rekorları kıracak. Böylece, Amerika ve Asya arasındaki doğrudan rota, dünyanın en uzun kesintisiz uçuşu olacak.

Yedi adet yeni Airbus A350-900ULR – ultra uzun menzil uçağı sipariş edildi. 9.500 mil yol kat edebiliyorlar. Bu da ek olarak  6.340 galon yakıt kullanacaklar anlamına geliyor.

Havayolu, yolculuğun rahat olacağına inanıyor ve jet lag’ı hafifletmeye yardımcı olacak özel bir ışıklandırmaya sahip. Kabin hava sıcaklığını regüle edilirken, her iki dakikada bir hava yenileyen özel bir sistem mevcut.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

Ancak şunu da bilmekte yarar var: Yakın gelecekte standart a359-900’ların ta 280 tonluk MTOW versiyonları üretilecek. Bu a359-900ULR de 280 ton MTOW’lıktır. Sadece ULR versiyon sadece PE ve J (Business) kabinlere sahip bir kabin konfigürasyonunda olacak ve sızan (kesinleşmemiş) bilgilere göre toplam 162 (azami 170 ya da altında) koltuğa sahip iki “premium sınıflı” bir kabine sahip olacak. Yolcu ağırlıkları, yolcu koltukları ve sair kabin donanımları ağırlıkları, taşınacak bagaj ve kargonun ve muhtemelen ikram malzemesinin daha düşük ağırlıkta kalmasıyla elde edilen tasarruf ile uçak daha çok yakıt taşıyabilecek ve havada daha uzun süre kalabilecek.