featured

Sikorsky S-92 helikopteri düştü: 2 kişi öldü, 1 kişi kayboldu

 

Yetkililer, ajansa atıfta bulunan Trend raporlarına göre, Cuma günü Güney Kore’nin en güneyindeki Mara adası açıklarında bir Sahil Güvenlik helikopteri düştü ve iki mürettebat üyesi öldü ve bir diğeri kayboldu.

Yetkililer, Sikorsky S-92 helikopterinin Mara Adası’nın 370 kilometre güneybatısındaki sulara saat 01:32’de düştüğünde içinde dört kişinin bulunduğunu söyledi.

Bunlardan 51 yaşındaki Chung soyadıyla tanımlanan bir yardımcı pilot ve 28 yaşındaki Hwang adlı bir gemi radar operatörü öldü ve 42 yaşındaki Cha adlı bir tamirci kayboldu. Yetkililer, 47 yaşındaki Choi adlı pilotun yakındaki bir Sahil Güvenlik devriye botu tarafından kurtarıldığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

Olay, Tayvan yakınlarındaki sularda bir römorkörden kaybolan mürettebat üyelerine yönelik kurtarma operasyonlarına yardım etmek için seyahat eden devriye botuna altı Sahil Güvenlik kurtarma görevlisini bıraktıktan sonra helikopterin Busan’a dönmek üzere havalanmasından kısa bir süre sonra meydana geldi.

Sahil Güvenlik yetkilisi, “Helikopter kazasının ardından devriye botu mürettebatı üç kişiyi kurtardı ve bunlardan ikisi öldü, diğerleri kayıp” dedi.

Şu anda, yedi Sahil Güvenlik devriye botu, bir Donanma savaş gemisi ve özel balıkçı tekneleri de dahil olmak üzere 17 gemi, kayıp mürettebat üyesini kurtarmak için bölgeyi arıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir