Sıkışıp WC Kullanmak Zorunda Kalırsanız Delta Uçaktan İndirir!

Sıkışıp WC Kullanmak Zorunda Kalırsanız Delta Uçaktan İndirir!

18 Nisan’da, ABD Atlanta’dan Milwaukee’ya giden  2035 sefer sayılı Delta uçağında; 39 yaşındaki şair ve DJ Kima Hamilton tuvalete gitme  ihtiyacını hissetti. Uçak pistte beklemedeydi ve bu bekleyiş yarım saati geçti. Koltuğundan kalkarak uçağın arkta tarafına yürüdü ama kabin memuru izin vermeyince, yerine geri döndü.

Pistteki bekleme süresi daha da uzayınca, Hamilton’un tuvalete gitme zorunluluğu daha da arttı. Bir kaza yapmaktan korkarak tekrar geri döndü. Bir dakika içinde işini hallederek koltuğuna döndüğü anda, intercom’dan uçuş ekibinin anonsu duyuldu.

-Bayanlar ve baylar verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz, ancak geri dönüp bir yolcuyu indirmemiz gerek.

Yaşanan olaylar uçaktaki diğer yolcular tarafından kayda alınırken,
Hamilton neler olduğunu sorarak açıklama istiyordu. Görevlinin cevabı sertti:

-Bunu dışarıda tartışacağız, benimle gel!

Tartışmalar devam ederken, eşyalarını toplamaya başladı ve yanında oturan yolcudan özür diledi. O da destekledi ve yanlış bir şey yapmadığını söyledi.

Sonuçta Hamilton uçaktan indirildi ama açık tenkit mektupları alan havayolu eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Delta ekibinin yolculara nasıl davrandığı konusu tartışmaya açıldı, “adam koltuğuna mı işeseydi” diyenler de oldu.

Delta’nın savunması ilginç; “uçuş ekipleri, tüm yolcularının güvenliğini  sağlamak için yoğun bir şekilde eğitilmektedir, kalkış ve iniş anları özellikle kritik durumlardır”.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.