SHGM ile TR Uçuşa Elverişlilik Hizmetleri A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı…

SHGM ile TR Uçuşa Elverişlilik Hizmetleri A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı…

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ile TR Uçuşa Elverişlilik Hizmetleri A.Ş. arasında “Uçuşa Elverişlilik” alanında işbirliği protokolü imzalandı.

SHGM Hezarfen Ahmet Çelebi Toplantı Salonu’nda 13 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen imza töreni ile SHGM Genel Müdür Vekili Bahri KESİCİ, Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanı Özcan BAŞOĞLU ve TR Uçuşa Elverişlilik Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa AKKURT tarafından iş birliği anlaşması imza altına alındı.

İmzalanan protokol kapsamında uçuşa elverişlilik, hava aracı ürün, parça ve cihazların sertifikasyon süreçleri gibi  ülkemizin havacılık sektörüne katma değer yaratacak çalışma alanlarının yanısıra altyapı, tesis gibi imkânlarından yararlanılması ile sivil havacılık emniyeti ile gelecekte taraflarca mutabık kalınacak diğer alanlarda yapılacak faaliyetlerle ilgili  birikim ve tecrübelerin bir araya getirerek güç birliği oluşturması konularında mutabakata varıldı. Söz konusu mutabakat ile TUSAŞ tarafından yürütülen T625 Özgün Helikopter (Gökbey) Projesi başta olmak üzere diğer sivil sertifikasyon  gerektiren projelerde ortak olarak çalışma yapılabilecektir. TR Uçuşa Elverişlilik Hizmetleri A.Ş. aynı zamanda SHT-YDK Talimatı kapsamında yetkili denetçi kuruluş/müşavir kuruluş yetkisi alarak SHGM adına inceleme/denetimlere katılım sağlayabilecektir.
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.