SHGM GENEL MÜDÜRÜ BİLAL EKŞİ NİN İLK MESAJI

SHGM GENEL MÜDÜRÜ BİLAL EKŞİ NİN İLK MESAJI

Değerli SHGM personeli,
Sivil Havacılık Camiasının Saygıdeğer Çalışanları,

Web sayfamızın değerli ziyaretçileri,

Bildiğiniz üzere 11 Nisan 2011 tarihi itibariyle Sivil Havacılık Genel Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Bu çerçevede öncelikle sizlere özgeçmişim ve bugüne kadar almış olduğum görevlerle ilgili bilgi vermek istiyorum.

1968 yılında Rize’nin İkizdere ilçesinde doğdum. Lisans Eğitimimi Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde 1989 yılında tamamladım. İş hayatıma üniversiteyi bitirdiğim yıl TCDD’nda Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başladım.

1994 yılında İstanbul Ulaşım A.Ş.’de Elektronik Atölyesi Şefliği’ne getirildim. Bu görevimde Raylı Taşıma Sistemlerinin tüm elektronik sistemlerinin bakım onarım ve proje sorumluluğu gibi görevler üstlendim. 1995 –1996 yılları arasında İstanbul Ulaşım A.Ş.’de Atölye Müdür Yardımcılığı, 1996 – 2003 yıllarında ise Atölye Müdürlüğü yaptım. Atölye Müdürlüğüm süresince Elektronik, Elektrik ve Mekanik Atölyelerinin sevk idaresi ile Metro Tramvay araçları ile tüm elektronik sistemlerin bakım, onarım ve arızalarının yapan ekibinin yönetimi, Metro ve Tramvay araçlarının alım projesi ile Metro Atölyesinin kurulum projelerini yürütme görevini üstlendim.

2003 yılında Türk Havayolları A.O’nda Revizyon Atölyeleri Başkalığı’na getirildim. Revizyon Atölyeleri Başkanlığında, kadrosu 550 teknisyenden ve toplam 4 müdürlükten oluşan, uçak motoru, iniş takımları ve tüm komponentlerinin bakımlarını yapan bir organizasyona liderlik ettim.

2005 yılına ise THY’de Yer İşletme’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildim. Toplam 2250 kişiden oluşan bir organizasyonun sorumluluğunu yürüttüm ve özellikle zamanında kalkış performansının iyileştirilmesi konusunda çalışmalarda bulundum.

2008- 2009 yılları arasında getirildiğim THY’nin İşletme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevim çerçevesinde de toplam 1900, teknisyen ve mühendis kadrosundan oluşan organizasyonun liderliğini üstlendim.

2009- 2010 yıllarında Kıbrıs Türk Havayollarının yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü yaptım. 2010- 2011 döneminde ise Turkish Engine Center Genel Müdür Yardımcılığı ve bu görev kapsamında Kalite, İş Geliştirme, EH&S birimlerinin sorumluluğunu üstlendim.

Ulaştırma Bakanlığı’nın 8 Nisan 2011 tarih ve 2011/282 sayılı kararı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne atandım.

11 Nisan 2011 tarihi itibariyle başlamış olduğum Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevimi tüm paydaşlarla beraber en iyi şekilde yürütmeyi ve gerek Türk sivil havacılığımız gerekse kurumumuzun daha güçlü bir yapıya kavuşup gelişmesini hedeflediğimi belirtmek isterim.

Sivil havacılığımızın hep birlikte daha büyük başarılara imza atması dileğiyle,

Saygılarımla;

Bilal EKŞİ

Sivil Havacılık Genel Müdürü
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.