featured

Selçuk Bayraktar’dan ‘Bayraktar TB2 S/İHA’ paylaşımı: Sınıfında dünyanın en iyisi

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından, Türk mühendislerinin tasarlayıp kodladığı 40’ı aşkın bilgisayardan oluşan Bayraktar TB2 TB2 SİHA/İHA’yı “Kendi sınıfında dünyanın en iyisi!” notuyla paylaştı.

Baykar teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’dan yeni bir paylaşım geldi. Bayraktar, sosyal medya hesabından paylaştığı robot uçak çalışmasının özelliklerini açıkladı.

Bayraktar, “Türk mühendislerinin tasarlayıp kodladığı 40’ı aşkın bilgisayardan oluşan robot uçak. Kendi sınıfında dünyanın en iyisi! Köklerden Göklere…” notuyla paylaştığı yeni SİHA’nın özelliklerini ise şu şekilde sıraladı:

-Dünyada rekor düzeyde %93 yerlilik

-Türk mühendislerin özgün tasarımı

-Milli yazılım

-Kritik tüm aksam ve bileşenler milli

-3 yedekli uçuş kontrol ve seyrüsefer sistemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  %93 milli. Gerçekte motor yabancı, kamera ve optikler yabancı, elektronik komponentler yabancı, yazılımı yazdığın programlar yabancı v.s. İstediğin ülkeye satabiliyor musun? Hayır. Neden peki? Çünkü optiklerini kullandığın Kanada izin vermiyor. Sen anca kayın peder torpiliyle elde ettiğin garanti İHA’larla övünürsün damar bey. Bu torpil nedeniyle de çok daha iyisini yapmış ve yapabilecek olan TUSAŞ’ın önünü kesersin. 

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Saray sayesinde devletten karşılıksız teşvikler,garantiler alıp,vergi vermeden yaptık dediğin şeylerin parçalarını,motoru,kamera aksamlarını ve bunları yapacak sistemleri,mühendisliği dışardan alıp burada yapıyorsun sonra özgün tasarım,milli ayaklarıyla dünya’nın en iyisi diyorsun. Durmak yok sallamaya devam.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Arkandaki kayınpederin koltuğu sallandığı için haliyle sana da yansıması olacağından gündemde kalmak,tribüne oynamak için ne yapacağını şaşırdın. %93 yerliymiş de aksam,yazılım milliymiş de. Kimin teknolojisi, bilgisayarları ile yaptın yazılımı, aksamları? En önemli parçalar motor ve kamera nereden ithal? Yerli ve milliysen devlet desteğiyle yaptıklarını bedavaya devlete hibe et niye yapmıyorsun, dolarlar tatlı geliyor değil mi? Daha düne kadar ağızlarından Türk kelimesi çıkmayan, T.C’yi ve Andımızı kaldıranlar bir anda güya Türk, yerli ve milli oldular, yapmadık icat bırakmadılar, yersen tabii. Ayrıca doğru söylediğini nereden bilelim? Diğer damat ne diyordu ‘uzaya yol yapacağız desek ona da inanırlar ‘ Sana niye inanalım? Sonuçta aynı zihniyete sahipsiniz. Devletin kendisinin siha yapacak altyapısı, gücü, imkanı varken damadın cebi daha da dolsun diye sana yaptırıyor, hangi aklı başında bir ülkede başkan damadı devletle bu şekilde iş ilişkisi içinde olur anlamak zor da burası Türkiye maalesef…

  Cevapla