Selçuk Bayraktar ihaneti anlattı

Selçuk Bayraktar ihaneti anlattı

İnsansız hava araçlarının (İHA) mimarı olan Selçuk Bayraktar, İHA’ların yapım aşamasındaki ihanetleri anlattı.

“O DÖNEMDE DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE İHA’LARDA BU ÖZELLİK YOKTU”

2009 yılında taktik İHA prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini söyleyen Bayraktar, tümüyle milli yazılım ve tasarımla gerçekleşen bu uçuşun Türk havacılık tarihinde bir ilk olduğunun altını çizdi. Uçuşun tüm aşamalarının otomatik bir sistemle icra edildiğini söyleyen Bayraktar, o dönemde bu özelliğe sahip İHA’ların dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığını söyledi.

“GENEL MÜDÜRÜMÜZÜ TUTUKLAMAYA KALKTILAR”

Aylar sonra deneme uçuşu için yeni bir pist bulunması ve gerekli izinlerin alınması ile birlikte İHA’ların deneme uçuşu yeniden yapıldığını söyleyen Bayraktar, bu uçuş sırasında yeni bir rekora imza atıldığını açıkladı. İHA’nın 8 saat havada kalarak gece şartlarında otomatik iniş yapması sonrası TSK içindeki FETÖ yapılanmasının rahatsızlığının iyice arttığını belirten Bayraktar, deneme uçuşlarını belgelemek için gönderilen askeri heyetten birilerin uçuş sonrası tartışma çıkararak BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ı tutuklamaya kalktığını açıkladı.

“İHA’LARI 4 SENE GECİKTİRDİLER”

Tüm bu gelişmelerin ardından Bayraktar TB2’nin TSK envanterine girmesinin 4 sene aksadığının altını çizen Bayraktar, “Mehmetçik bir taraftan canı pahasına te-rörle mücadele ederken, maalesef birileri de gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde, milli teknolojinin Mehmetçiğimize destek olmasını engelleme çabası içindedir” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
1990
1 yıl önce

Lan arkadaş nasil bir iştir…Herkesin maasallah FETÖ ile ilgili bir macerasi olmuş…eee geçer akçe tabii ki FETÖ mağduru olmak..Yahu zamaninda bu magdur edebiyatı yapanların alayı için FETÖ mubarek insan ,hoca efendi değilmiydi…Sefa bey lutfen havacılıkla ilgisi olmayan FETÖ güzellemelerine sitenizde yer vermeyin.Nasıl olsa basının nerdeyse tamamı bunların FETÖ mağduriyet maceralarını tefrikalar halinde veriyor..

Züğürt Damat
1 yıl önce

Tabii tırnaklarınızı kazıyarak geldiniz o yerlere ne mutlu size. Biz de tırnak arıyoruz ama yetmiyor işte ne yapacaksın.

Kayınpeder sağolsun
1 yıl önce

İşinize geldi mi milliyetçisiniz gelmedi mi Türk diye bir şey yoktur, Türklük faşistliktir, Türk demeyelim Türkiye’li diyelim dersiniz değil mi? Herşeyiniz takiyye,para ve çıkar için her kılığa girersiniz…