Sefa İnan’dan Toplu İş sözleşmesi Yorumu

Sefa İnan’dan Toplu İş sözleşmesi Yorumu

Değerli okurlarım;

Bildiğiniz üzere, hem yazılı hem de görsel olarak toplu iş sözleşmesi sürecinde birlikteydik. Sizlerin yorumları ve görüşlerini aynen paylaşarak, işverenin ve sendikanın, çalışanların bu süreçteki olumlu veya olumsuz görüşlerini okumalarını sağladık.

Kesinlikle toplu iş sözleşmesine müdahil olmaya çalışmadık. Bir yayın organı olarak eleştirmek ve önerilerde bulunmak en tabii hakkımızdır. Ülkemizde siyasi iktidarların ve liderlerin yaptıkları icraatları yorumlayan ve eleştiren bazı yazarlar gibi bizde bildiğimiz bir konuda görüş belirtmenin yanı sıra tavsiyelerde bulunduk.

Her hafta aralıksız yazdığım köşe yazılarımda,genel konulara da yer vermek zorundayım. Çünkü okurlarımız arasında havacılık camiasında çalışan bir çok kişinin sitemizi dikkatle takip ettiğini biliyoruz.

Yayıncılıkta en çok dikkat ettiğimiz konu, insanların duygularını ve beklentilerinin istismar edilmemesidir. Bu düşünce ile yalan haber başlıkları ile haber sitemize hiç okur çekmeye çalışmadık ve çalışmayız da… Bu haber sitesi ticari amaçla kurulmamıştır. Sitenin genel masraflarını karşılaması bizim için kafidir. Haber ekibimizde tüm havacılık çalışanları görevli olduklarından biz habere değil haberler bize gelmektedir.

Günün 24 saati açık bir telefon, whatsapp ve mail aracılığı ile sizden gelen haberleri yayınlamakta ve gerekirse anında görüş belirtmekteyiz. Bu birlikteliğimiz devamını dilerim.

İşte yine sizlere kısa da olsa toplu iş sözleşmesinin sonucu,ne getirip ne götürdüğü,eskiden toplu iş sözleşmelerinin nasıl yapıldığı,günümüzde ki yanlışlar ile ilgili görüşümü bizzat benden dinleyeceksiniz. Tabii ki unuttuğum konular varsa sorun değil. Ayrıca, o konuları da değerlendirebilirim.

 

 

Geri

46
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
B.Ballı

Sefa Bey’e yaptığımız tepkinin 10da birini sendika yapabilsek

Teknik

Sendika temsilcisi hele bir hangara gelsin bakalım.

SHY MEZUNLARI

trolleyecektim fakat yapmayacam okuyup okuyup kurdurun diğer yorumları kendinize gaz verin sonra tısssss

10.0 A

Ey sendika
Hediye vs verme istemıyorum, adam gibi zam alamadın 10.0 ları bitirdin , fark buyudude buyudu, oylama yap, hediye istemıyorum sizden,
Aidatları yarı yarıya indirin.sağda solda benim paramla eğitim vs düzenleme, yazıklar olsun size.(sizin nasıl geldiğinizide biliyoruz)!!!

Yusuf Zengin

Nargile eksik kalmış! Ciddi bir sohbet-yorum yapacaksanız, çayı-kahveyi unutun.Karşı tarafa saygı gösterin. Aşırı el hareketleri vücut dilinizi açıklıyor.

Hatbakım cs

Adamın dogal hali bile millete batıyor ciddiyet sorguluyacaksanız adres öz çelik çomak ve iş olmayan sendikadir…..! Hırsızlar sendikasi

Yusuf ylama

Kalitesiz kişilik seni

Teknik

Bukadar insanın bedduasını alıyorlar.Bakalım bunlarla nasıl yaşayacaklar.Allahın laneti üzerlerine olsun!

Landing Gear

thy ve thy teknik çalışanına standardının üstünde imkan sunan güzide şirketlerimizdir.Sıkmayın canınızı yönetim kimseyi mağdur etmez.

Base Maint

Sendika o kadar acemi ki toplum psikolojisinden bir haber ya 100 lira seyyanen diyeceğine sosyal yardımı 900 lira yaptım de en azından %46 arttırdım diyerek algı kas.Gerçi teknisyenin ne hissettiğini ne sendika ne THY yönetimi umursuyor.Adım gibi eminim ki çok büyük tokat yiyecekler! Bu kadar teknisyenin ahı öyle bir çıkacak ki neye uğradıklarını şaşıracaklar! İzleyin ve görün

Bu seferde olmazsa...

İstifa etmenin tam zamanı arkadaşlar. Bu sefer de bu sendikaya yol gösteremezsek halimiz haraptır diyim

Ne şiş ne kebab yansın misali

Sendikadan beklenti çoktu hayal kırıklığı oldu.

1)2yıl söylendi 3 yıl imza atıldı
2)alt, üst farkı kapatılacaktı, az alan yine çok az, çok alan yine çok aldı, eskiler yenileri her konuda ezdi geçti
3)2014de çelik iş kısmi yetki zammı almıştı, bu sözleşmede bile alamadı, iyice geri vitese takıldı.

İşin doğrusu bu boyle devam eder,

Deveye sormuşlar neden boynun eğri, nerem doğru ki demiş

Hasan

Sözlesme imzalanirken masaya dikkat ettiniz mi? Kimler vardi? Fazil piyondur, o gider Mehmet, Hüseyin, Yakup gelir. Bu isimler hep piyondur. Burasi sadece tepedeki isimlerin ciftligidir. Masada kimler vardi? Ilker Bey ve Ahmet Bey vs… Resme dikkatli bakmak gerekiyor.