SEFA İNAN’DAN TARAFSIZ ARABULUCULUK TEKLİFİ

SEFA İNAN’DAN TARAFSIZ ARABULUCULUK TEKLİFİ

Son günlerde gelişen sendikal faaliyetlere baktığımda Türk sendikal tarihinde örneğine asla rastlanmayacak boyutta gelişmeler olduğunu gözlemliyorum.

Bu gelişmeler de dikkat çeken ayrıntı, Hava-İş ve Hava-Sen arasındaki rekabetin kendi aralarında olması gerekirken, her nedense Hava-İş sütre arkasında kalıp,Hava-Sen ve İlker Aycı arasında sürdürülüyor.

THY işvereni, taşımacılık iş kolunda yaşanan sendikal rekabette, tarafmış gibi hareket etmesi, en çok mevcut yetkili sendika olan Hava-İş cephesinde sorun yaratacak gibi görünmekte. Çünkü İlker Aycı’nın tarafmış intibasını doğuran mevcut tutumu, Hava-İş sendikasının, üyelerinin yanı sıra sendikal çevreler tarafından da işveren yanlısı olarak anılmasına sebep olacaktır.

2700 ü pilot gerisi kabin memuru ve yer çalışanı olarak 4000 rakamlarının telaffuz edildiği yeni sendika Hava-Sen ile görüşmeye yaklaşmamak ve “ben ne dersem o” mantığında yangına körükle gitmek, milli havayolumuz açısından olumlu neticeler doğurmaz. Her iki tarafta,kişisel egolarına yenik düşmeden, kendilerini birbirlerinin yerine koyarak düşünmelidir.

Bu nedenle, THY’ye 30 senesini vermiş ve şirketimizin bugünlere gelmesinde emeği olan ve THY’nin mevcut durumu ile gurur duyan eski bir çalışanı olarak, Hava-Sen ve İlker Aycı arasında ki sürtüşmenin, bugün olmasa da gelecek günlerde her iki tarafa da zarar vereceğini düşünüyor ve iyi niyetli, bakış açımla, İlker Aycı ve Hava-Sen arasında tarafsız arabuluculuk yapmak istiyorum.

Aklın Yolu bir ise, mutlaka ortak bir noktada buluşulacak ve THY’nin bu günlerdeki başarılı gidişatını değil sekteye uğratmak,tam tersi daha da ileriye götürülebilmesi sağlanacaktır.

THY ve Hava-Sen arasındaki tarafsız arabulucu isteğim, Hava-Sen tarafından olumlu karşılanmış olup, THY Yönetim kurulu başkanı İlker Aycı tarafından da olumlu görüleceğini düşünüyorum. Çünkü İlker Aycı’ya genel kurullarda şimdiye kadar yaptığım tüm toplumsal içerikli ricalar kabul görmüştür.

Bu görüşmenin, sohbet ortamında, kırıcı olmadan ve seviyeli bir şekilde sonuçlanacağından zerre kadar kuşku duymamanın yanı sıra, toplantı sonucunda her iki tarafın birbirlerini daha iyi anlamaları sağlanmış olacağından, İlker Aycı ve Hava-Sen arasında ki kırgınlıklar, yerini sevgi ve saygı dolu birlikteliğe dönüştürecek ve olması gereken bir sendikal süreç yaşanabilecektir.

Sefa İnan

 

Geri

37
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ANONİM

SEFA BEY GÖRDÜNÜZ ARABULUCULUK TEKLİFİNİ. SENDİKA BAŞKANINI KURULA BİLE ÇIKARTMADILAR.ARKASINDA 4000 KİŞİ OLAN SENDİKA
BAŞKANINA NE YAPTILAR GÖRDÜNÜZ.HİÇ ÇALIŞANINA SAYGISI OLUR MU BU YÖNETİCİLERİN SORUYORUM SİZE.

Kabin

HAVAins Ltd sirketi bu ise cok bozulacak

ali atıl

iyi kurdurduğun havasen i kapattır o zaman

2700 pilot mu?

Hayda.. Biz niye Hava-sen diyoruz? Bildiğin Pilot-Sen bu.. 😉 Bırak bırak bende ciddi birşey sandım bu kadar gürültüyü..

Anonim

Sefa sefa herkez komutanini taniyacaj

Thy artık bir aile mi? ? ?

Aycı Havaİş üyesi mi, başkanı mı? Nedir bu anlamsız düşmanlık? Amacı nefretle anılmak mı? Bu memlekette biz de duracağız o da! Yarın kim kimin yüzüne nasıl bakacak? Ekmeğimizi böldük şirket zordayken. Şimdi ekmeğimizi alıyorsunuz! Bu mudur aile olmak?

Engncentr

Diyalog iyidir. Sorunları dile getirir. Dile getirilen sorunlar ayyuka çıkan dedikoduları savuşturur. Dolayısıyla hem diyaloğa oturulmalı hem bu diyaloğu devam ettirmeli. Teşekkürler Sefa İnan. Kabul görecektir diye tahmin ediyorum

anlayış

Tebrikelr, en kısa zaman da bekleriz. Tabii ilker aycı kabul ederse.

Basın

İş barışının hiç mi önemi yok sizce sevgili THY üst yönetimi,sonunda hep beraber bu kavganın altında kalmayslım,Hava Sen ne istiyor…Çalışma şartları ve temsilde adalet…o kadar,çok mu zor oturup konuşmak

Ben benim

Ben benim haklıyım türküm doğruyum çalışkanım şirketini sevenim ülkesine canını düşünmeden feda edenim..anneyim çocuğum,cocugunum ,cogulum.. şirketime baglıyım ülkeme vefalıyım müminim,vatanseverim iyiyim hem müslüman hem kafirim…ben gülnihalim insanım…atatürkün mirası osmanlının takatı tüm dünyayı sarsan feth ettimi güneşin batmayacagı ülkeyim. Ben benim!benim olani isterim hak kim hukuk kim hem şaman hem müslümanım kısca BENİM..sensin biziz biz istiklal gencliği istikbal yolunda ATAMIN yoldaşi ilerinin düşünürü bugünün şahidi yarının geleceği simdinin sahidi ülkem adına tüm varisi dünyanın istatistiği amerikanın sözde kölesi yeni çagın tasıyıcı annesi senin bildiğin benim yerdiğim askerin tamda bacısı namusu serefi geleceği ülkesi adını ne koyarsan koy insanlığın geldiği verdiği son… Devamını oku »