SCHENGEN’DE MUTABAKAT SAĞLANDI

SCHENGEN’DE MUTABAKAT SAĞLANDI

Avrupa Birliği Bakanı Bozkır, “Schengen vizesinin kaldırılması için mutabakat sağlandı. İnşallah ekim ayında vatandaşlarımız Schengen bölgesine vizesiz girebilecek” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen bölgesine vizesiz girebilmesi için AB ile mutabakat sağlandığını belirterek, “Vizenin kaldırılması için mutabakat sağlandı ve inşallah bu yılın ekim ayında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen bölgesine vizesiz olarak girebilecekler ve çok önemli bir sorunumuz, çok önemli bir beklentimiz bu şekilde karşılanmış olacak” dedi.

Bakan Bozkır, yedincisi Samsun’da düzenlenen “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyelik Süreci” konulu sivil toplumla diyalog toplantısında yaptığı konuşmada, AB tarafından sağlanan kaynaklar ve AB ile Türkiye ilişkileri hakkında bilgi verdi.

AB süreci bakımından son dönemde çok önemli gelişmeler meydana geldiğine işaret eden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, şöyle devam etti:

“Tabiri caizse paradigma değiştiği için kartlar yeniden dağıtıldı ve bir süredir istediğimiz hızda cereyan etmeyen bu ilişkiler şimdi bundan sonra çok önemli bir hız kazanacak. Bunlar içinde en önemli unsurlardan birincisi, Türk insanının belki de en çok kendini rahatsız hissettiği, en çok üzüntü duyduğu alanlardan bir tanesi vizedir. 1980 askeri darbesinin o yıllarda insanlarımıza uygulanan çeşitli baskılar ve o dönem psikolojisi ve atmosferi içerisinde çok sayıda vatandaşımızın yurt dışına gitmesi nedeni ile vize aslında o yıllarda konulmuştur, ondan önce vize yoktu. Şimdi bu vizenin kaldırılması için mutabakat sağlandı ve inşallah bu yılın ekim ayında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen bölgesine vizesiz olarak girebilecekler ve çok önemli bir sorunumuz, çok önemli bir beklentimiz bu şekilde karşılanmış olacak.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Tknk
10 ay önce

29.08.2019
Hala bekliyoruz ama

palavra !
4 yıl önce

birak palavrayi bozkir efendi! biz bu masallari yillardir dinliyoruz! 10 sene once de iktidar ankara’da havai fisekli,kronometreli gosteriler yapiyordu! ab uyesi ulke vatandaslari mevcut iktidar sayesinde ulkemize sadece kimlikleri ile kapilarda tek kurus para odemeden,sorgu suale tabii tutulmadan geliyor sen once bu rezaleti ortadan kaldir! vize davasi yuzunden adamlarin elinde bize ait banka hesaplari,tapular,isyeri bilgileri,vs gibi ozel bilgilerin saklandigi veri tabanlari olusturuldu senin elinde ne var ? kol saati !!!