Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak

Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık terörle mücadele kapsamında 30 adet F-35 savaş uçağı alınacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletmesi Başkanlığının bütçeleri üzerinde görüşmeler başladı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunum yaptı.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, TSK’dan toplam 20 bin 88 kişinin ilişiği kesildi, 2 bin 855 TSK personeli için soruşturma sürüyor.

Öte yandan Işık’ın yaptığı açıklamaya göre 30 adet F35 uçağı alınacağı bildirildi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın açıklamaları şu şekilde; “15 Temmuz sonrasında kara, deniz ve hava kuvvetlerinde toplam 3 bin 665 personel FETÖ ile ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle ihraç edildi. 2 bin 855 personelin soruşturma işlemi sürüyor. 16 bin 423 askeri okul öğrencisiyle birlikte 20 bin 88 kişi sistem dışı bırakılmıştır.

PKK terör örgütüne karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Bu kanlı terör örgütüne geçtiğimiz 35 yıllık süre içerisinde karşılaştığından çok daha ağır zayiat verdirilmiştir. Türkiye terörle mücadelede dünyanın lider ülkelerinden biri konumuna gelmiştir. Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Terörle mücadele kapsamında 30 adet F-35 savaş uçağı alınacaktır.”

Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak

Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.