Savaş Uçakları Kıbrıs’a Yığılıyor!

Savaş Uçakları Kıbrıs’a Yığılıyor!

Güney Kıbrıs’taki Akrotiri hava üssüne inen çok sayıda İngiliz savaş uçağının görüntüleri yayınlandı.

Trump’ın savaş ilan eden Twitter mesajıyla çalkalanan dünya, bu kez Virginia’daki deniz üssünden ayrılıp Akdeniz’e doğru ilerleyen ABDsavaş gemilerini izliyor. Alman Bild gazetesi ise, Kıbrıs ve Girit arasındaki USS Donald Cook’un Rus savaş gemisi Amiral Grigorovich’in yakınında olduğunu duyurdu.

Beyaz Saray ve ABD Dışişişleri Bakanlığı Başkan Trump’ın tweetlerini yumuşattı, sözcü Sanders “Seçeneklerin hepsi masada. Henüz o noktada son karara varılmadı” dedi.

İngiltere’de bugün kabine Suriye’de atılacak adımı görüşmek üzere toplanıyor. BBC, Başbakan May’in parlamentodan onay almaksızın operasyona katılım kararı almak için hazır göründüğünü bildiriyor.

İran’ın askeri yanıt tehdidine karşılık veren İsrail Başbakanı Netanyahu, “İran yöneticilerine bir mesajım var: İsrail’in kararlığını test etmeyin” ifadesini kullandı. Jerusalem Post’a konuşan isimleri açıklanmayan askeri yetkililer ise “Eğer İran, Suriye topraklarını kullanarak İsrail’e saldırırsa biz de Beşar Esad rejimini haritadan ve dünyadan sileriz” diyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Hazır ol Rusya, füzeler geliyor” tweetiyle yer yerinden oynadı, neredeyse her dakika yeni açıklama geldi. Gece boyunca da birçok gelişme yaşandı.

ABD lideri Trump’ın ‘Füzeler geliyor’ dediği dakikalarda USS Donald Cook savaşgemisi Akdeniz’de Suriye’ye yakın pozisyonda değildi. Alman Bild gazetesi, Kıbrıs ve Girit arasındaki geminin Rus savaş gemisi Amiral Grigorovich’in yakınında olduğunu duyurdu.

UÇAKLAR KIBRIS’A İNDİ

Güney Kıbrıs’taki Akrotiri hava üssüne çok sayıda İngiliz savaş uçağı indi, görüntüleri itv ekrana getirdi.

UÇAK GEMİSİ AÇILDI

ABD donanmasının Akdeniz’e sevk ettiği USS Harry Truman ve diğer savaş gemileri, Virginia’daki Norfolk deniz üssünden ayrıldı.

Uluslararası haber ajansı Reuters’ın dünyaya servis ettiği fotoğraflarda, binlerce Amerikan askeri aileleriyle vedalaştığı görülüyor.

Muharip gemilerin yanında Alman FGS Hessen fırkateyni de Akdeniz’e doğru ilerleyecek

Güney Kıbrıs’ın Larnaka limanından ayrılan Amerikan USS Donald Cook savaş gemisinin fotoğrafları da donanma tarafından paylaşıldı. (Milliyet)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.