SAVAŞ MI ÇIKACAK? GÖZDAĞI mI? HAVA SALDIRISI SİMÜLASYONU YAPILDI

SAVAŞ MI ÇIKACAK? GÖZDAĞI mI? HAVA SALDIRISI SİMÜLASYONU YAPILDI

ABD’nin uçak gemisi ile stratejik bombardıman uçağı, İran karasuları yakınında hava saldırısı simülasyonu yaptı.

ABD’nin İran’a karşı Ortadoğu’ya sevk ettiği USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçağı, Basra Körfezi’nde tatbikat gerçekleştirdi.

Associated Press (AP) ajansının haberine göre ABD’nin mayısın başlarında İran’dan gelebilecek tehditlere karşı tedbir amacıyla Ortadoğu’ya sevk ettiği USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu ve nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçağı, ‘hava saldırısı simülasyonlu’ tatbikat gerçekleştirdi.

HAVA SALDIRISI SİMÜLASYONU

Habere göre dün gerçekleşen askeri tatbikata ayrıca gemilerde kulanılan F/A-18 Super Hornet tipi avcı uçakları, MH-60 Sea Hawk helikopterleri ve havadan erken uyarı ve kontrol uçakları katılarak, ‘hava saldırısı simülasyonu’ icra etti.

ABD’nin mayıs başlarında İran’dan gelebilecek tehditlere karşı tedbir amacıyla USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile 4 nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçaklarından oluşan Bombardıman Görev Gücü’nü Basra Körfezi’ne sevk etmesi, iki ülke arasındaki gerilimi hızlı bir şekilde tırmandırdı.

Daha sonra Ortadoğu’ya gönderilen gruba bir Patriot füze bataryasının ve USS Arlington askeri nakliye gemisinin katılacağı duyuruldu.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), bu adımın ‘İran’ın ABD güçlerine ve Amerikan çıkarlarına yönelik saldırı operasyonları yapmak için tetikte olduğu bilgisine yanıt’ niteliği taşıdığını açıklamıştı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Ecdad
1 yıl önce

kimi kandiriyorsunuz kallesce bekliyorlar o simulasyon bedavaya yapılmıyor abd ve musluman katilleri en zayıf ve firsat anini kolluyor kendikize muslumaniz diyorsak safımizi bilmeli ona gore hareket etmeliyiz! yuz yil oncesini midesizce elwstirenler savas görmediğimiz icin konusuyorsunuz o insanlarin gorduklerini gorurseniz o zaman pismnlik fayda etmeyecek!