SAPIK FIRTINA YÜZÜNDEN YAKAYI ELE VERDİ

SAPIK FIRTINA YÜZÜNDEN YAKAYI ELE VERDİ

ABD’de şiddetli fırtınalar nedeniyle pek çok uçak rötara girerken, Guatemala’ya gidecek connection’lı uçuş da ertelendi. Böylece, Maryland’de bir kıza tecavüz eden vizesiz göçmen Atlanta Havalimanı’nda uçakta beklerken tutuklandı.

Marydel’de cinsel saldırı yapmakla suçlanan Sergio Morales Soto adındaki suçlu, bir gün sonra Amerika’dan kaçmaya çalışırken, federal ajanlar tarafından izi tesbit edildi. Hangi uçakta olabileceğine karar verildikten sonra, oturduğu koltuğa gelen ajanlar uçakta önce beklemede kaldı.

Atlanta güvenliğinden sorumlu özel ajan Gregory Wiest tarafından yakalanan suçlu; cinsel suç, saldırı ve 6 tecavüz nedeniyle Caroline County’ye iade edildi.
Federal yetkililer önce Atlanta polisinden Soto’nun erken saatlerde, Baltimore/Washington Uluslararası Havalimanı’na gittiğini öğrendi. Uçuş Guatemala bağlantılıydı. Aynı anda, Atlanta Havalimanı’ndaki oluımsuz hava koşulları nedeniyle, Soto’nun uçağı beklemedeydi. Yetkililerin de yakalamak için yeteri kadar zamanı oldu.

Bu kez, 19 yaşındaki suçlu başka bir uçağa bindirildi hem de kelepçe ve zincirlerle. Maryland’e geri dönüyordu.

ABD Göçmenlik ve Gümrük İdaresi sözcüsü, suçlunun bir Guatemala vatandaşı olduğunu ve yasa dışı olarak ikamet etmekte olduğunu doğruladı. Şimdi Caroline County’deki ceza davasının kararı bekleniyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.