ŞANSLI PİLOT ÖLÜMDEN DÖNDÜ

ŞANSLI PİLOT ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Yurtdışında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Piste daha önceden inmiş olan bir uçağın pilotunun kafasına, yeni kalkışa hazırlanan uçağın kanadı çarptı. Bu görüntüler de saniye saniye kameralara yansıdı.

Kameralara yansıyan görüntüler de piste yeni inmiş bir uçağın pilotu kabin kafesini kaldırıyor ve birkaç ayarlama ile meşgul oluyor. O sırada arka taraftan bir uçağın kalkış sesi duyuluyor ve uçak ufukta görünmeye başlıyor. Pilotun tam ayağa kalkacağı sırada ise yeni kalkmakta olan uçağın kanadı, kafasına çarpıyor. Kafasında yer alan kask nedeniyle ölümün kıyısından dönen pilot, şans eseri sağ kurtulmayı başarıyor. Önemli bir yaralanma ve problemle karşılaşmayan pilota rağmen, kalkmakta olan uçağın kanadı kopuyor ve yere düşüyor.

Belki de o kaskı kafasında bulundurmasaydı ya da tam kanadın değdiği sırada ayağa kalkmış olsaydı, görüntülerdeki pilot hiç görmek istemeyeceğimiz üzücü vaziyetler içerisinde görebilirdik. Neyse ki korkulan olmadı ve iki pilotun da sağlık durumu iyi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Özgür Kanat

Uçuş disiplini dediğimiz şey, pistin içinde ne yapıyorsun? Temizle pisti. Diğerleri nasıl kalkıyor kim izin veriyor? Oldukça saçma ve hatalar zinciri içeren bir olay