Sani Şener, 27 Yılın Ardından Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği Görevinden Ayrılacak

Sani Şener, 27 Yılın Ardından Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği Görevinden Ayrılacak

TAV Havalimanları Holding’in 27. yılını kutladığı bu dönemde, uzun yıllar boyunca şirketin yönetiminde önemli roller üstlenen Sani Şener, 1 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinden ayrılacak.

Sani Şener, TAV Havalimanları’nın tarihinde önemli bir iz bırakmış bir isim olarak biliniyor. 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Yap-İşlet-Devret modeliyle işletilmesi projesiyle başlayan yolculuğunda, şirketi 8 ülkede 15 farklı havalimanında 100 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veren bir küresel marka haline getirdi.

Şener’in liderliğindeki TAV Havalimanları, sadece Türkiye’nin değil, dünya havacılık endüstrisinin de önde gelen oyuncularından biri haline geldi. Şirketin büyümesi ve uluslararası alanda başarılı bir şekilde rekabet etmesi, Şener’in vizyoner liderliği ve stratejik yönetim anlayışıyla yakından ilişkilendiriliyor.

Şener’in Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinden ayrılmasıyla boşalan pozisyona ise Jean-Michel Vernhes atanmıştır. Yapılacak olan ilk Genel Kurul’un onayına sunulacak olan bu atama, şirketin gelecek dönemdeki yönetim yapısını şekillendirecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir