Sanayici uçak bulamıyor…

Sanayici uçak bulamıyor…

Ankara ile İzmir arasında uçuş sayısındaki yetersizliğin devam ettiğini belirten EBSO Başkanı Yorgancılar, “Keyif için değil, iş görüşmelerimiz, resmi temaslarımız için gidiyoruz” dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ankara’ya uçuş sayısındaki yetersizliğin İzmir iş dünyasını zor durumda bıraktığını dile getirdi. THY’nin İzmir-Ankara uçuşlarıyla ilgili geçmişte girişimleri olduğunu belirten Yorgancılar “Bu konuda bir sonuca ulaşamamıştık.Bugün geldiğimiz noktada; İzmir iş dünyası olarak, İzmir’den Ankara’ya uygun saatlerde uçamıyoruz. Uçtuğumuzda da geri dönemiyoruz” dedi. 

Ankara ile sürekli irtibatta olan iş dünyası temsilcilerinin zamanla yarıştğını ve gidiş dönüş için en az bi gün beklemek zorunda kaldığını belirten Yorgancılar, şöyle konuştu:

Yetkililere seslendi

“İzmir’den Ankara’ya saatleri kısıtlı iki havayolu şirketi uçuyor. Birinin herhangi bir günde 16.25’ten sonra uçuşu yok, diğerininse aynı gün içinde 18.00’den sonra uçuşu yok. Hal böyleyken herhangi bir toplantımız; örneğin 19.00’da bitiyorsa, İzmir’e dönemiyoruz. Bir süredir söz konusu kısıtlı saatlerde de azaltmaya gittiler. Bu durum bizler için çok değerli olan zaman konusunda kayıp yaşamamıza neden oluyor. Bir gün önce veya bir sonra otelde kalma ihtiyacı doğurduğundan gereksiz bir maliyete de sebep oluyor. Keyfi ihtiyaçlarımız için değil, iş görüşmelerimiz, resmi temaslarımız için Ankara’ya gidiyoruz. Yetkililerden ricamız, bu uygulamanın yeniden değerlendirilmesi ve iş dünyasının karşı karşıya kaldığı mağduriyetin giderilmesidir.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
business jet
1 yıl önce

ucuzundan az kullanılmış bir business jet alın istediğiniz zaman istediğiniz yere gidersiniz

audi
1 yıl önce

ic hatlar tk ya para kazandırmıyor .. o yuzden ucmak istemiyor … Antalya , bodrum , dalaman haric ..

trajikomedi
1 yıl önce

daha 2 büyük şehir arasında doğru düzgün iç hat uçuş yapılamıyor bir de dünyada en çok yere uçan havayolumuz var diye övünürler. herşeyimiz trajikomik.

TK cı
1 yıl önce

Uyan İzmir’li,

Bu tamamen bilinçli yapılan siyasi bir karar.
İzmir’den başka yerlerede çok fazla direk uçuş olmamasının sebebi bu.