SAMSUN VALİSİ AÇIKLADI: HAVAALANI KAPATILMIYOR!

SAMSUN VALİSİ AÇIKLADI: HAVAALANI KAPATILMIYOR!

Tadilat nedeniyle 3 ay süreyle uçuşlara kapatılacak olan Samsun Çarşamba Havalimanı’nın kapatılma tarihleri değiştirildi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Çarşamba Havalimanı’nın tadilatının 1 Ağustos tarihine ertelendiğini açıkladı.

BAKANLAR KILIÇ VE ARSLAN’A TEŞEKKÜR

Samsun Valiliği resmi internet sitesinden yapılan duyuruda şu açıklama yapıldı: “1 Mart 2017 tarihinde tadilat nedeniyle kapanacak olan Samsun Çarşamba Havalimanı Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN’in girişimiyle ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’ın destek ve gayretleriyle 1 Ağustos 2017 tarihine ertelenmiştir.   Her koşulda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’a tüm Samsun halkı adına teşekkür ederim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Samsun Valiliği’nin, ‘Havaalanının tadilatı 1 Ağustos’a ertelendi’ açıklaması, tepkileri dindirmedi aksine artırdı. Turizmciler, ‘Kaygımız büyük’ açıklamasında bulundu.

SAMSUN ORGANİZASYONLARI KAYBETTİ

Murat Toktaş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Biz hazırlıklarımızı 1 Mart – 31 Mayıs arası havalimanımızın kapalı olacağına göre organize etmiştik. Samsunda yapılması planlanan bazı spor ve kamu organizasyonlarına bu tarihler arası teklif veremedik ve başka şehirlere kaptırdık. Örneğin Mayıs ayındaki 6 gün sürecek olan yaklaşık 1.500 gecelemesi olan Karate GP’sini Kocaeli’ne kaydırdılar.  Şimdi geri dönüp kaybettiğimiz organizasyonları toparlamamız mümkün değil.  Havalimanının, yoğun aylarımızdan biri olan ağustostan itibaren 3 ay kapanacak olması bu tarihlere denk gelen büyük organizasyonları da elimizden kaçırmamıza neden olacak.”

HİÇ OLMAZSA KASIM-OCAK!..

Beklentilerinin havalimanı kapatılmadan yapılması gereken bakımın gerçekleştirilmesi olduğunu söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş, “Madem tarih değişecek gene sayın bakanımız Akif Çağatay Kılıç beyin de desteği ile nispeten daha az yoğun olan Kasım – Ocak dönemine kaydırmamız çok daha isabetli olacaktır. Kötü bir yıl geçiren turizm sektörü 2017 yılına da iyi başlamamışken 3 aylık kapanışın etkisi 6 aya çıkarak bizleri biraz daha sıkıntıya sokacaktır. Bu konuda yapabilecek bir şey varsa yetkililerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
samsun
3 yıl önce

vay arkadas, Bakan ve Baskan samsun halkina tesekkur ediyor, neden acaba bu kadar buyuk bir basari icinmi??
abaca samsun halkindan kac kisi bu havalimanini gormedi? yanlis kisilere tesekkur edilmesin. Biz gurbetcileri herzaman unutuyorlar, ama gun gelir devran doner. Sunu da yazayim, on Numara tarih belirlenmis. 1 Agustos dan itibaren, hic bir bakanin ve baskanin umrunda degil yaz tatili, insanlar tatile, mi geliyor memleketi ziyarete,mi, isleri gucleri ekonomi…. yazik. Ak parti cok iyi cozmus bu durumu….. saygilarimla

.
3 yıl önce

Peki orduya bilet alanlarin magduriyeti ne olacak??