Samsun-Krasnodar uçak seferlerİ iptal edildi

Samsun-Krasnodar uçak seferlerİ iptal edildi

Yarardan çok zarar sağlayan Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin iptal edilmesi şehri milyon dolarlık israftan kurtardı

Samsun ile Karadeniz’in hemen karşı kıyısında bulunan Rusya’nın Krasnodar şehirleri arasında ticareti ve turizmi geliştirmek için Nisan ayında uçak seferleri yeniden başlatılmış, hemen ardından Haziran ayı başında ise iki şehirde çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenlenmişti.

15 RUS KADIN 4 GÜN SAMSUN’DAYDI

Yine bu çalışmalar kapsamında Rusya’da ünlü olan 15 kadın blogger Samsun’a gelerek 4 gün boyunca şehrin en işlek noktalarının yanı sıra tarihi ve turistik mekanlarda vakit geçirip çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında yayınlayarak takipçileriyle paylaşmıştı.

TANITIM KRASNODAR’A YARADI

Tanıtım çalışmalarının ardından Krasnodar’dan Samsun’a gelen kişi sayısı düşerken, Samsun’dan Krasnodar’a giden Samsunlu sayısında yaşanan büyük artış ulusal medyada bile gündem olmuştu.

SEFER BAŞINA 10 BİN DOLAR İDDİASI

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde başlayan ve her hafta Cumartesi günü gerçekleşen seferler için RusLine havayolu şirketine boş koltuklar için 10 bin dolar ödendiği iddia ediliyordu.

BAŞKAN ŞAHİN ‘DUR’ DEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Yeni  Ekonomi Programı çerçevesinde alınan kamuda israfın önüne geçme çalışmaları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yarardan çok zarar sağlayan Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin iptal edilmesine karar vererek, seferleri sonlandırdı.   (samsungazetesi)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Yolcu yoktur

Bu hatta yolcu mu var ki? Samsun’dan Krasnodar’a kim nasıl gitsin? 1- Öncelikle Vize almanız gerek. Maliyeti yaklaşık 1000 TL. 2- Bir hafta 10 gün kadar vize beklersin. 3- Hadi bekledik ve vizeyi de aldık. En az 1000 TL’de git gel bilet alırsın. 4- Krasnodar’a inince sınır polisi size terörist muamelesi eder. 5- Bunları geçtiniz şehre girdiniz. 3-5 günlük masrafınız en az 40-50 bin ruble o da en az 750 dolar yapar. Sonuç: Bir git-gel için en az 1000 doları gözden çıkarman gerek. Kim gider bu şartlarda Belarus, Ukrayna, Moldovya, Gürcistan varken. Ruslar için durum farklı. Hayat onlara güzel. Vize… Devamını oku »