Sabiha Gökçen’e inemeyen uçaklar Bursa’ya yönlendirildi

Sabiha Gökçen’e inemeyen uçaklar Bursa’ya yönlendirildi

Yenişehir Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sabiha  Gökçen Havalimanı’na iniş yapacak Türk Hava Yollarına ait, Dalaman-Sabiha Gökçen  ve Antalya-Sabiha Gökçen seferleri ile Pegasus Hava Yollarına ait  Amsterdam-Sabiha Gökçen seferini yapan yolcu uçakları, yaşanan sorun nedeniyle  Bursa’ya yönlendirildi.

Yenişehir Havalimanı’na iniş yapan uçakların sorun çözülene kadar  burada bekletileceği bildirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki hava trafiğinde aksama  

Flap arızası yaşayan FlyDubai Havayolları’na ait  Dubai-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağın inişi nedeniyle Sabiha Gökçen  Havalimanı’ndaki uçuşlarda kısa süreli aksama meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Dubai’den kalkarak, Sabiha Gökçen Havalimanı’na  hareket eden FlyDubai uçağı iniş sırasında kanatlarında flap arızası yaşadı.  Akşam saatlerinde pisti pas geçen uçak havada bir süre tur atarak yakıt azalttı.  İniş sırasında itfaiye ekipleri de pistte hazır bekletildi.

Sorunsuz inen uçak, park pozisyonuna alındı. Bu sırada Sabiha Gökçen  Havalimanı’ndaki uçuşlara ara verildiği, sorunsuz inişin ardından hava trafiğinin  normale döndüğü öğrenildi.

Flap

İnişlerde ve kalkışlarda kanat yüzeyini genişleterek daha düşük hızda  daha fazla kaldırma kuvveti sağlayarak uçağın daha kısa mesafede kalkmasına ve  inmesine yardımcı olan kanatlardaki hareketli parçalara flap adı veriliyor.


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.