SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDA SEFERLER YÜZDE YİRMİ AZALTILACAK. ATATÜRK HAVALİMANI ”KAR”A HAZIR !

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDA SEFERLER YÜZDE YİRMİ AZALTILACAK. ATATÜRK HAVALİMANI ”KAR”A HAZIR !

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hava şartları nedeniyle, 26 ve 27 Ocak’ta seferler yüzde 20 azaltılacak.

Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan İşletmecisi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ’den (HEAŞ) yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde beklenen olumsuz meteorolojik şartlar nedeniyle, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 26-27 Ocak’ta gerçekleştirilmesi planlanan uçuşlarda yüzde 20 oranında azaltma yapma kararı alındı.

Bu nedenle, tüm yolculardan, uçuşlarıyla ilgili son durumu, ilgili hava yolunun internet sitelerinden takip etmesi istendi.

ATATÜRK HAVALİMANI ”KAR”A HAZIR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) ekipleri, 46 araç ve 90 personelle Atatürk Havalimanı’nda “kar” tatbikatı gerçekleştirdi.

Havalimanındaki pistlerde yapılan tatbikata, kar küreme, temizleme, buz çözücü ve buz önleyici araçlarından oluşan 46 araç ile 90 personel katıldı.

Tatbikat kapsamında araçlar ve personel pistleri gezdi, olası kar yağışında yapılacak çalışmalar gözden geçirildi.

Bu arada, havalimanında yer hizmeti veren diğer firmaların da olası yağışta DHMİ ekipleri ile koordineli çalışacağı ve geçtiğimiz günlerdeki kar yağışı sonrasında 39 araca 7 yeni araç takviye edildiği öğrenildi.

Yetkililer, kar nedeniyle olası kapanma durumunda pistlerin maksimum 30 dakikada bir açılabileceğini, uçaklara yönelik buz temizleme ve önleme çalışmalarına da hazır olunduğunu belirtti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi daha önce kar yağışında sıkıntı olan körük çevresi ve uçak altını temizlemek için 6 küçük araç aldı. Bu araçlar kar yağışının yoğun olduğu saatlerde yer hizmetleri ekipleriyle koordinasyon içinde çalışarak körükleri temizleyecek.

Yağış durumunda, 90 personelin 46 araçla 3 vardiya halinde karla mücadele edeceğini ifade eden yetkililer, aşırı kar yağışı halinde güvenlik dolayısıyla havalimanında kapasitenin düşürüleceğini kaydetti.

(dünya)

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.