Sabiha Gökçen Havalimanı’na 7 yeni dış hat seferi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 7 yeni dış hat seferi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 7 yeni dış hat seferi

Yeni hatlarla dış hat seferleri 128 noktaya ulaşacak

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan başlayacak toplam 7 dış hat seferi ile birlikte yapılan dış hat seferleri 128 noktaya ulaşacak

Pegasus Hava Yolları tarafından alınan bilgiye göre,  28 Mayıs itibariyle Suudi Arabistan’ın Riyad şehrine haftanın her günü, 1 Temmuz itibariyle İngiltere’nin Manchester şehrine ise haftada 5 frekans, 29 Haziran itibariyle Hollanda’nın Eindhoven şehrine haftada 3 frekans, 8 Temmuz itibariyle Fas’ın Casablanca şehrine haftada 4 frekans ve 1 Temmuz itibariyle İtalya’nın Venedik şehrine ise haftada 4 frekans olmak üzere uçmaya başlayacak.

Umman’ın Low-Cost havayolu şirketlerinden Salam Air haftada 2 frekans olarak Umman’a, Fas Kraliyet Havayolları ise Fas’ın Casablanca şehrine haftanın her günü uçuşlarına başlayacağı söyleniyor. Böylece Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yeni eklenen dış hat noktaları ile toplam uçulan şehir sayısı 128’e Sabiha Gökçen’den uçuş yapan yabancı havayolu sayısı ise  ulaşmış olacak. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş yapan toplam yabancı 49’a yükselecek.

Sabiha Gökçen’in dış hat yolcu sayısı yüzde 20 arttı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda 2019 yılının ilk 4 ayında dış hatlar yolcusunda rekor artış meydana geldi. Geçen yılın ilk dört ayına göre yüzde 20’lik artış olurken toplam yolcu sayısı ile 4 milyon 160 bin olarak gerçekleşti. İlk 4 ayında dış hatlarda geçen yılın aynı dönemine göre uçak iniş ve kalkış trafiği ise yine yüzde 24’lük artış ile 28 bin 989 olarak belirtildi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör