featured

SAA kabin ekibi grev gözcülüğü yapıyor

Güney Afrika Kabin Ekibi Derneği (SACCA), South African Airway (SAA) ofislerinin önünde haksız çalışma koşullarına karşı grev gözcülüğü yaptı.

SACCA, 12 Ekim Salı sabahı havayolunun Kempton Park ofislerinin önünde haksız çalışma koşulları, %35 ücret kesintisi ve SAA yönetim yapısı iddialarına karşı protesto için, grev gözcülüğü yaptı.
Protesto eylemi, havayolunun COVID-19 salgını nedeniyle 18 ay boyunca yerde kaldıktan sonra uçuşların başlamasından üç hafta sonra gerçekleşti.

SAA CEO’su Thomas Kgokolo, uçuşların başlamasından önce personel gruplarıyla çok zaman bir araya geldi ve kabin ekibi üyelerinin SAA’in yeniden uçmaya başlamasına yol açan süreç içinde gösterdikleri sıkı çalışmayı ve özveriyi takdir ediyor ve bu açıdan personele teşekkür ediyordu. “SACCA ile olumlu ve güçlendirici bir ilişki kurmayı dört gözle bekliyoruz ve her zaman yapıcı diyaloga açığız” dedi.

SAA, iş kurtarma sürecinde havayolunun geleceği hakkında tüm sendikalara danışıldığını, ancak derneğin iş kurtarma sürecindeki anlaşmaların öncesi şikayetlerine yanıt veremeyeceğini de söyledi.
Havayolu, grev gözcülüğünün günlük çalışmalarını etkilemediğini ve uçuşların planlandığı gibi devam ettiğini söyledi.

“SAA müşterilerine, uçuşların engellenmeden devam ettiğini ve operasyonel programların bu protestodan etkilenmediğini garanti ediyor” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir