Ryanair’e Bu Kaçıncı Şikayet!

Ryanair’e Bu Kaçıncı Şikayet!

Tekerlekli sandalyeye mahkum 73 yaşındaki Billy Howard İspanya’da personelin terk ettiği kapıda 24 saat boyunca mahsur kaldı.

İngiltere Manchester’lı Howard, İspanya Valensiyanın güneyindeki havalimanından Ryanair ile ülkesine dönmek üzere, terminal kapısına getirildi. Yolcuların bir kısmı zaten uçağa binmişti. Ama hiç kimse gelip de onu uçağa götürmedi. Oturduğu yerde yardımsız, yalnız uçağın piste doğru taxi yaptığını gördü.

Daha sonra telefonda onunla konuşan bir akrabası, gözyaşlarının sel olduğunu söyledi. Artrit yüzünden sürekli ağrı ve acılarla boğuşan ve torunları olan büyükbaba; isminin havaalanında anons edildiğini ve iki kez, hem Ryanair’e hem de havaalanı ekibine bildirdiği halde, görmezden geldiklerini ve uçağın gidişini sadece seyrettiğini anlattı.

Olay sonrasında; hiç kimsenin özür dilemediği ve yaşlı adama Bradford’a giden bir uçağa binmeyi teklif ettikleri ortaya çıktı.

Yolculuğun başında tıkır tıkır işleyen sistem, dönüş yolunda tam bir kabusa dönmüştü. Daha da kötüsü; Mr Howard’ın kabin bagajını ve telefonunu refakatçisine vermiş olması.

Oradan evine nasıl gidebileceğini sorduğunda; problemi çözmenin kendi sorunu olduğu cevabını alan adam iyice sinirlendi. “Beni bir uçağa yerleştirmezseniz, havaalanında 5 saat daha tek başıma, hiçbir şey yapmadan otururum, hiçbir şeyim yok. İlaçlarım, telefonum, param hepsi uçakla gitti. Yiyecek bile alamam ve ağrılarım çok” dedi.

O geceyi havaalanına yakın bir otelde geçirdi ve ertesi gün Manchester uçağına bindirildi.

Ryanair sözcüsü; hiçbir tekerlekli sandalye yardımına, önceden rezervasyon yapılamadığını söylüyor. Yolcunun check-in kontuarına geldiğinde, istekte bulunması durumunda tekerlekli sandalye yardımının yapıldığını belirtiyor. İspanya’daki yer hizmetlerinin sandalye temini konusundaki başarısızlığına değiniyor ve tüm sorumluluğun onlara ait olduğunu vurguluyor.

Onlara göre; yolcu mahsur kalmadı. Bir sonraki uçağa transfer edildi.

Ayrıca, otel konaklama, yemek ve havaalanı transferleri de sağlandı.

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.