featured

Ryanair yolcuları çileden çıktı

Dublin’den kalkan Ryanair uçuşunun Portekiz’in Faro kentine inmesi planlandı. Ancak indiği yer Faro’da değildi. Aslında, Portekiz’de bile değillerdi.

Bunun yerine, hedeflenen varış yerinden 400 km’den fazla uzaktaki İspanya Malaga’ya inmişti.
Uçuş Dublin’de tehir yaptı ve Faro Havalimanı’nın kapanma saatinden bir saat önce kalktı. Oysa, Dublin’den Faro’ya ortalama bir uçuş üç saat sürer.

Uçuş, 157 yolcunun Portekiz’deki varış noktası Faro’ya beş saatlik bir otobüse yolculuğu zorunda kaldı.
Bazı yolcular, mürettebatın uçağın Faro havalimanının kapanma saatinden önce varamayacağı ve kalkmaması gerektiğini bildiğini iddia ederek kızgınlıklarını sosyal medyada dile getirdi.

İrlandalı yolcu Barry Masterson, bazı insanların Portekiz’de olmadıklarını anlamalarının biraz zaman aldığını söyledi ve “Ryanair’in Faro uçağına bindim ve şimdi Malaga’dayım beyler” diye yazdı.

Masterson, yolculuğun son ayağı için bir taksiye ek 55€ (93$) ödediğini iddia etti.

“En iyi varsayımımız, Ryanair’in Faro’ya asla inemeyeceğimizi bildiğidir, çünkü kalkışımız o kadar uzun süre rötar yaptı ki, Faro havaalanı biz varmadan önce kapanacaktı. Bize yalan söylediler ve herkese para iadesi yapmak zorunda kalmamak için bizi önceden haber vermeden İspanya Malaga’ya uçurdular.” diye yazdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bazı ülkeler insan gibi yaşıyor ve para insan hayatından daha değerli değil .belliki havalimanı kapanmış ve bu olmuş . Yolculara gecmiş olsun

    Cevapla