RYANAIR ELEŞTİRİ BOMBASI ALTINDA

RYANAIR ELEŞTİRİ BOMBASI ALTINDA

Yoğun seyahat sezonunda, Ryanair’in yolcu yerleştirme politikası sosyal medya üzerinden eleştiriliyor.

Twitter’da sadece 4 dakika içinde, “utanç verici” ifadesiyle Avrupa’nın en büyük bütçeli havayolu kınanıyor. Rastgele koltuk verildiği, 5 aylık bebeğin koridor tarafında yerleştirildiği ya da havayolunun 2 yaşın altındaki çocukların yetişkin kucağında oturmalarını istediği iddia ediliyor. Sırf bu yüzden ebeveyinler ayrı oturtuluyor. Büyük çocuklar ile birlikte seyahat etmek için ayrıca koltuk satın almak gerekiyor.

Lazar Armianov adında bir yolcu: “Aferin Ryanair. Rastgele koltuk tahsis ederek aile üyelerinin ayrı seyahat etmesini sağlıyorsunuz” derken Luna Rieu adlı başka bir yolcu, servisin kötülüğünü anlatarak “dilencilik” yapıldığını yazıyor.

The Independent belirli bir yeri ayırmak için ekstra para ödemeyen yolculara, ağırlıklı olarak orta koltukların verildiğini yazdı. Buna karşılık İrlanda’lı havayolu politikalarında bir değişiklik olmadığını, “bir yolcu bir koltuğu satın almazsa o zaman rastgele bir koltuk verilir” ifadesini kullandı. Bu yüzden yakınları ve arkadaşları ile birlikte oturmak isteyenlere 2 Euro’dan başlayan koltukların satın alınmasını tavsiye ettiklerini bildirdi.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.