Rusya'nın Yeni Helikopter Varyantı: Mi-8AMTSH-VN

Rusya’nın Yeni Helikopter Varyantı: Mi-8AMTSH-VN

Rus ordusuna yakın olan Voeniy Osvedomitely Telegram kanalı, Sovyet dönemi Mi-8 helikopterinin yeni bir varyantını gösteren bir fotoğraf yayınladı.

Mi-8AMTSH-VN helikopteri, özellikle özel kuvvetlere destek sağlamak için tasarlanmış modernize edilmiş bir versiyon olarak dikkat çekiyor.

Bu yeni varyant, savaş deneyimlerinden türetilen bir dizi yapısal iyileştirme ile muharebe etkinliğini ve hayatta kalma kabiliyetini artırmakta.

Özel operasyonlar ve asker sevkiyatı için tasarlanan Mi-8AMTSH-VN, gelişmiş savunma sistemleriyle gelen tehditleri tespit edebilme ve karşı önlemler alma kapasitesine sahip.

Helikopterde beş bıçaklı ana rotor, üç bıçaklı kuyruk rotoru ve üç kişilik bir kokpit bulunuyor. Ayrıca, dijital oto-pilot, aviyonik sistemler ve çift uydu sistemi gibi modern özelliklerle donatılmış.

Mi-8AMTSH-VN’nin kargo kabini 4.000 kg’a kadar yük taşıyabilirken, harici yük kapasitesi 4.000 kg’dır. Helikopter, ambulans konfigürasyonunda 12 yaralıyı taşıyabilir.

Gelişmiş aviyonik ve navigasyon sistemleri, yüksek operasyonel performans sağlarken, gece görüş ekipmanı düşük ışık veya gece koşullarında operasyon imkanı sunuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir