Rusya’dan Venezeula’ya İki Uçak Dolusu Malzeme Gönderildi

Rusya’dan Venezeula’ya İki Uçak Dolusu Malzeme Gönderildi

ABD’nin hain darbe planı yaptığı Venezeula’da Devlet Başkanı Maduro’ya desteğini sürekli dile getiren Rusya’nın ülkeye, 2 uçak dolusu malzeme ve 99 askeri personel gönderdiği öne sürüldü.

Rusya’nın, Venezuela’ya 2 uçak dolusu malzeme ve 99 askeri personel gönderdiği iddia edildi.

Moskova’dan kalkan dünyanın en büyük kargo uçağı Antonov An-124 ve dünyanın en uzun menzilli yolcu jeti Ilyuşin Il-62 Venezuela’nın başkenti Carakas’ta bulunan Simon Bolivar Uluslararası Havaalanı’na indi. Burada uçakları karşılama törenine hem Venezuela protokolünden hem de Rus protokolünden önemli isimler katıldı. Rus uçakları, toplam 10 bin kilometrelik mesafe kat etti. Uçakların indiği sırada havaalanı çevresinde büyük güvenlik önlemlerinin alındığı öğrenildi.

35 ton malzeme

Venezuela basını, uçaklarla ülkeye Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Vasily Tonkoshkurov ve toplam 99 askerin geldiğini iddia etti. Kargo uçağından ise 35 ton ağırlığında malzeme indirildiği öne sürüldü. Venezuela’ya inen uçaklar sevkiyatın ardından Moskova’ya geri dönüşe başlarken hem Rusya hemze Venezuela tarafından sevkiyatlar ile ilgili resmi açıklama yapılmadı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, geçtiğimiz hafta Rusya’nın ilaç getireceğini açıklamış, Şubat ayında ise 300 tonluk Rus yardımlarının açıkladığını belirtmişti. Rusya tarafından Venezuela’ya yine asker gönderilirken 2 ay önce Venezuela ve Rusya orduları ortak tatbikat gerçekleştirmişti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.