Rusya’dan Türkiye’ye Müjdeli Haber

Rusya’dan Türkiye’ye Müjdeli Haber

Rusya Vize Uygulanmayacak Türk Vatandaşlarının Kapsamını Genişletti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hizmet pasaportu ve özel pasaport sahibi Türk vatandaşlarına uygulanan vize rejimini kaldırdı…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir süredir Türk tarafının beklediği vize imzasını attı. Rusya hükümetinin resmi web sitesinde yayımlanan karara göre, hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri artık Rusya’ya vizesiz giriş yapacak. Putin’in bu yılın şubat ayında bu konuda imzaladığı kararnamede, bu pasaport sahiplerinin sadece “görevli olarak ülkeye gelmeleri halinde vizesiz girmeleri”ne izin verilmiş, Türk tarafı bunu yetersiz bularak kabul etmemişti. Ankara, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin bir sınırlama olmadan vizesiz girişine izin verilmesini istemişti.

Şimdi bu karar üzerine Türk tarafı da, karlılık olarak Rusya’da hizmet pasaportu taşıyanlar için uyguladığı vizeden vazgeçecek.

Putin’in bu talebi kabul ederek imzaladığı kararın, normal pasaport sahibi Türk vatandaşları açısından bir hükmü bulunmuyor. Türk vatandaşlarının Rusya’ya sadece vize alarak girmeleri kuralı devam ediyor. Vizesiz rejim sadece   hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri  için geçerli olacak.

Kararnamenin orijinali için TIKLAYIN

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Normale çay yok
11 ay önce

Normal pasaporta neden yok? Eskiden vardı!

Haber üssü
11 ay önce

haydi. heydi… normal pasaporta yoook meee?