RUSYA’DA HAVA SAHASINI KAPATTI

RUSYA’DA HAVA SAHASINI KAPATTI

Rusya, hava sahasını Danimarka, Norveç ve Finlandiya turizm şirketlerinin charter uçuşlarına kapattı. İskandinav ülkelerinde faaliyet gösteren turizm şirketi Ving’in sözcüsü Magdalena Öhrn, yaptığı açıklamada, Rusya’nın hava sahasını Thomas Cook Airlines Scandinavia’nın yanı sıra, Danimarka, Norveç ve Finlandiya merkezli diğer turizm acentalarının Asya ülkelerine yönelik charter uçuşlarına kapattığını söyledi.

Moskova yönetiminin birkaç gün önce uygulamaya soktuğu bu yaptırımla ilgili kendilerine bilgi vermediğini belirten Magdalena, Thomas Cook grubu bünyesinde faaliyet gösteren Ving’inİsveç’ten Tayland’ın Phuket Adası’na haftada 3-4 sefer yaptığını, Rusya’nın hava sahasını kapatması nedeniyle Karadeniz üzerinden uçmak zorunda kaldıklarını ve bu nedenle yolculuğun 2 saatten fazla uzadığını anlattı.

Öhrn, şikayetleri üzerine Danimarka Ulaştırma Bakanlığı’nın devreye girerek yaptırımın kaldırılması için Rusya ve AB Komisyonu’yla temasa geçtiğini aktardı.

Asya ülkelerine 20 yıldır Rusya üzerinden uçtuklarını ve bu zamana kadar hiç sorun yaşamadıklarını dile getiren Öhrn, charter uçuşlarının uzamasından sadece İsveç’ten haftada bin 200 yolcunun olumsuz etkileneceğini ifade etti.(Posta)


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.