Rusya ve Türkiye Arasındaki Uçak Krizi Bir Oyundu

Rusya ve Türkiye Arasındaki Uçak Krizi Bir Oyundu

Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, Türk-Rus ilişkilerine katkılarından dolayı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den dostluk nişanı almak için gittiği Moskova’da konuştu.

Rusya ile 24 Kasım 2015’teki uçak krizini, yaşanmaması gereken bir ‘kaza’ olarak nitelendiren Çağlar, “Bu olayın arkasından da 15 Temmuz yaşandı. Bu  dönemde bazı güçler, Türkiye’de ihtilal yapmaya, hükümeti devirmeye teşebbüs  ettiler” diye konuştu. Uçak krizinin FETÖ ve onu kontrol eden dış  güçler tarafından kurulan bir tuzak olduğunu söyleyen Çağlar, “Bu bir oyundu. Bu oyun, Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, onlara bu konunun iyi bir şekilde aktarılmasıyla halloldu” ifadelerini kullandı.

Çağlar, normalleşme sürecinde kendi üzerine düşen de bazı görevler olduğunu anlatarak, “Ben kimseye bir şey söylemeden çeşitli teşebbüsler yaptım.  Benim Rusya’daki eski dostlarım, ülkelerimizin arasında doğan geçici zorlukları  yenme yollarını bulma konusunda liderlerimize yardımcı oldular”  değerlendirmesinde bulundu.
Türkiye, Rusya, İran ve Irak arasındaki yakınlaşmanın, bölgede huzuru  getirebilecek bir gelişme olduğuna işaret eden Çağlar, “Bu yakınlaşma, başka  devletlerin ‘böl-parçala’ planlarına mani olacak. Bunun bozulmaması lazım. Bu  bozulmaz ise bizim bölgemiz huzura kavuşur” diye konuştu.

Çağlar, gelinen noktada Erdoğan ve Putin’in birbirlerine güvendiklerini kaydederek şunları söyledi: “Allah iki lideri de korusun. Şu anda Türkiye ikinci bir İstiklal  Savaşı yapıyor. Bizim kimseyle kavga edecek halimiz yok. Barışı bu iki lider getirecek. İkisi de sözü güvenilir, ikisi de sağlam karakterli insanlar.  Ortadoğu’da barışı, Türk ve Rus liderleri arasındaki dostluk getirebilir.”
Kendisine takdim edilen dostluk nişanı dolayısıyla da büyük gurur  duyduğunu belirten Çağlar, “Torunlarıma, çocuklarıma bırakacağım bu onurun pahası  biçilemez. Sayın Erdoğan’a ve Sayın Putin’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Mariya

Sizin yazdiniz haberler hep sacma ! Ozgurluk icin USA karsi koyan iki Dunya lideri , araciya mi kaldilar ? Uh Turkiye ve Rusya ic ice olan yoldas !!!