featured

Rusya 11 havalimanı için 34’üncü kez kısıtlamayı uzattı

Rusya’da bazı havaalanlarına uçuşlar için getirilen geçici kısıtlamayı uzatıldı.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), Güney ve Orta Rusya’daki bazı havaalanlarına uçuşlar için getirilen geçici kısıtlamanın 28 Eylül’e kadar uzatıldığını duyurdu.

Askeri operasyonun başladığı 24 Şubat’tan bu yana 34’üncü kez uçuş kısıtlamasını uzatan Rosaviatsia, açıklamasında, “28 Eylül 2022 tarihi ve Moskova saati ile 03:45’e kadar, 11 Rus havaalanına uçuşlardaki geçici kısıtlama rejimi uzatılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Sözü edilen havaalanları arasında Anapa, Belgorod, Bryansk, Voronej, Gelencik, Krasnodar, Kursk, Lipetsk, Rostov-na-Donu, Simferopol ve Elista havalimanları yer alıyor.

Havayolu taşıyıcılarına Soçi , Volgograd, Mineralnye Vody, Stavropol ve Moskova havaalanlarını kullanarak alternatif rotalar oluşturmaları tavsiye ediliyor.

Bu bölgelere uçuş kısıtlamaları, Ukrayna’daki askeri operasyonun başlangıç tarihi olan 24 Şubat 2022’den beri sürerken, kısıtlamalar sonrası bölgesel havalimanlarında yolcu trafiği durmuştu.

Nisan ayında Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, Batı yaptırımları sonrası dış hat uçuşların azalmasıyla yolcu trafiğinin düştüğü havaalanlarına destek sağlanmasına ilişkin kararnameyi imzalamıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir