featured

Rus yanlısı’na ait helikopter ve uçağa Ukrayna Ordusu için el konuldu

 

6 Temmuz Çarşamba günü, Rus yanlısı oligark Viktor Medvedchuk’a ait bir helikopter ve bir uçağa el konularak Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

2018’den 2022’ye kadar Rusya yanlısı siyasi örgüt Ukrayna seçiminin Başkanı olarak görev yapan Viktor Medvedchuk, Rusya yanlısı Ukraynalı bir avukat, iş oligarkı ve politikacıdır.

29 Ağustos 2019’da Ukrayna Halk Milletvekili seçildi.

11 Mayıs 2021’de Medvedchuk, Ukrayna Başsavcısı tarafından vatana ihanetle suçlandı ve Kırım’daki ulusal kaynakları yağmalamaya çalıştığı için 13 Mayıs 2021’den itibaren ev hapsine alındı.

Ukrayna Ulusal Polisi Stratejik Soruşturma Departmanı, Medvedchuk’un uçağına el konmasıyla ilgili yasal bir açıklama yaptı:

“Ukrayna Ceza Kanunu, 28. maddenin 2. kısmı, 364. maddenin 2. kısmı (gücün kötüye kullanılması) kapsamındaki cezai madde ile Kriminal Soruşturma Departmanı görevlileri ve Ulusal Polis Merkezi Ana Soruşturma Departmanı müfettişleri tarafından helikopter ve uçağa el konuldu.”

©AirlineHaber.com

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ FW 58pUXEAALFGa Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ FW 58pUXkAIRX61 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ FW 58pYXgMI6Jdf

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir