Rus hava yolu şirketi Bodrum ve Dalaman için uçuş izni aldı

Rus hava yolu şirketi Bodrum ve Dalaman için uçuş izni aldı

Akdeniz’in önde gelen destinasyonlarına uçmak için otoritelerden izin alan Rus hava yolu taşıyıcısı IrAero, tur operatörleri ile pazarlığa oturdu.

Moskova’dan Yunanistan, Türkiye ve İspanya’ya uçmak için Rusya Federal Sivil Havacılık Kurumu’ndan (Rosaviatsia) izin alan IrAero, Zhukovsky Havalimanı’ndan Bodrum, Dalaman, Kandiye, Atina, Selanik, Barselona ve Palma de Mallorca’ya uçuş yapma hakkı elde etti.

INTOURUST: ÖNCELİĞİMİZ EKİ PARTNERLERİMİZ

Thomas Cook Intourist İcra Direktörü Sergey Tolchin, IrAero’nun tur operatörleri yaz operasyonları için görüşmelere başladığını açıkladı. Tolchin, ”Ir Aero ile yaz sezonuna dönük olası seçenekleri değerlendiriyoruz. Henüz bir sonuca varmış değiliz. Şu anda önceliğimiz, daha önceki partnerlerimizle uçmak” açıklamasında bulundu. Tolchin ayrıca, seyahat acentelerinin desteği olmadan IrAero’nun uçakları doldurmasının zor olduğunu da ifade etti.

TUR OPERATÖRLERİ PEK İSTEKLİ DEĞİL

Rus tur operatörlerinin 2019 yaz uçuş programını büyük oranda oluşturması nedeniyle IrAero ile çalışma konusunda pek istekli olmadığı belirtiliyor.

IRAERO: MÜZAKERELER SÜRÜYOR

IrAero Genel Müdür Yardımcısı Sergei Krupnov ise, tur operatörleri ile görüşmelerin devam ettiğini ve henüz müzakerelerin sonlanmadığını açıkladı. ”Şirketimizle ilgilenen tüm tur operatörleri ile çalışmaya hazırız” diyen Krupnov, ”Görevimiz uçaklarımızı mümkün olduğunca doldurmak.” dedi.

Sergei Krupnov, IrAero ile ilgili medyada çıkan negatif haberlerin sorulması üzerine ise, ”Mahkemedeki ceza davasının (Pearl River davası) muhatabı bizdik ancak hileli faaliyette bulunan taraf biz değildik. Bu nedenle endişelenmemiz gereken bir durum yok.” ifadelerini kullandı. (turizmguncel)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.