featured

Rossiya Havayolları, Mısır’a uçuş izni aldı

Rus Havayolu şirketi Aeroflot’a bağlı Rossiya Havayolları Mısır’ın tatil beldelerine uçuş izni alan ilk havayolu şirketi oldu.

Şirketin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, Hükümet tarafından alınan kararla 9 Ağustos’ta açılacak olan Mısır tatil beldelerine ilk uçuşların aynı gün başlatılacağı ifade edildi.

Birçok turizm uzmanı tarafından Rus turistler için Türkiye’nin tek rakibi olarak görülen Mısır’ın tatil beldeleri Şarm El-Şeyh ve Hurgada’ya 9 Ağustos itibariyle direk charter uçuşlarına başlayacak olan Rossiya Havayolları, anlaşma gereğince uçuşlarını Sheremetyevo Havalimanı’ndan gerçekleştirecek.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın (Rosaviatsia) 9 Ağustos itibariyle Mısır uçuşlarına izin vereceğini duyurmasıyla birlikte, içlerinde Aeroflot, Royal Flight ve S7’nin de bulunduğu 9 havayolu şirketi, Mısır tatil beldelerine uçuşlar için Ajans’tan izin istemişti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rus tur operatörlerinin Mısır tatil beldelerine yapacağı tüm uçuşların yalnızca Rossiya havayolu şirketine verilebileceğinden endişe duyduklarını açıklamış, bu durumda kısıtlı sayıda uçuşların tur maliyetlerini olumsuz etkileyeceğini vurgulamıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir