Rize-Artvin Havalimanı, 1 Milyon Yolcuya Ulaştı!

Rize-Artvin Havalimanı, 1 Milyon Yolcuya Ulaştı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Rize-Artvin Havalimanı’nın geçtiğimiz yıl 1 milyonu aşan yolcu sayısına ulaştığını açıkladı. Bakan Uraloğlu, Artvin programı kapsamında Borçka AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, “Ulaştırma alanında Türkiye’nin her tarafında birçok iş yaptık ama ona rağmen bazı yerlerdeki bazı ihtiyaçları belli bir seviyeye getirdik. Doğu Karadeniz’de zaten bir zorluk var. Artvin’e geldik mi o zorluk daha üst noktaya çıkıyor. Bu coğrafya böyle bu coğrafyayı bekleyen sizlere bizim de görevimiz hizmet etmek” ifadelerini kullandı.

Macahel’e Tünel Projesi İncelemeleri Sürüyor

Borçka’nın zorlu kış şartlarında her yıl yaşanan sıkıntıları gidermek adına Macahel bölgesine tünel projesi üzerinde çalışmalar sürüyor. Bakan Uraloğlu, projenin 6 kilometrelik tünel ile 4-5 kilometrelik bağlantı yolunu kapsadığını belirtti. Ancak, bölgedeki mevcut şartlar ve diğer öncelikler nedeniyle projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesinde zorluklar yaşandığını ifade etti.

Sivil Toplum Kuruluşları ile Görüşme Gerçekleştirildi

Bakan Uraloğlu, Artvin’in il merkezine giderek sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda, Artvin’in altyapı ve ulaşım sorunları masaya yatırıldı. Bakan, “Bugün Rize-Artvin Havalimanımıza indik. Geçen yıl 1 milyonu geçen yolcu trafiğimiz oldu. Haftalık sefer sayımız 65. Burası iş yapar mı yapmaz mı tartışılan bir dönemde günlük ortalama 10 tane uçak var. Borçka’ya kadar çok istediğimiz standartlarda olmayan bir yolunuz var. Bununla ilgili çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Trabzon bunu beğenmedi

    Cevapla