Riyad'dan Antalya'ya direkt uçuşlar başladı

Riyad’dan Antalya’ya direkt uçuşlar başladı

FRAPORT TAV Antalya Havalimanı Terminal işletmesi, Orta Doğu bölgesindeki kaynak pazarlar için özel olarak geliştirdiği proje kapsamında 2 havayolu şirketini kente kazandırırken, Riyad- Antalya direkt uçuşları da başladı. “Antalya’ya yeni havayolu ve yeni rotalar kazandırmaya devam ediyoruz” diye duyurulan açıklama ise şöyle;

“Yaptığımız karşılıklı rota geliştirme çalışmaları sonucunda tarifeli olarak satışa sunulan Riyad – Antalya rotasını ve bu rotada şehrimize ilk defa operasyon gerçekleştirecek olan iki havayolunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Haziran’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Flynas yaz sezonu boyunca haftada 4 ve ardından 22 Haziran’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Flyadeal yaz sezonu boyunca haftada 4 olacak şekilde operasyonlarına devam edecektir. Hedeflediğimiz diğer kaynak pazarlarda olduğu gibi bu rotada da tarifeli uçuşların sadece yaz sezonunda değil, kış sezonunda da aralıksız devam edebilmesi adına çabalarımızı sürdürmekteyiz.”

Riyad’dan Antalya’ya ilk uçuşu yapan yolcu uçağı, havalimanında su tagı ile karşılandı. Fraport TAV Antalya Havalimanı yöneticileri de, uçak pilotu ve kabin ekibini mini bir törenle karşılayarak, ilk uçuşlarını kutladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir