Restoran Uçak, Anadolu Ateşi ile Açılacak

Restoran Uçak, Anadolu Ateşi ile Açılacak

Restoran uçak, Anadolu Ateşi ile açılacak BALIKESİR’in Burhaniye İlçesi’ne geçen ocak ayında 8 parça halinde 7 TIR ile getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağı için gerçekleştirilen montaj, iç tasarım ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı

Restoran uçak, Anadolu Ateşi ile açılacak

BALIKESİR’in Burhaniye İlçesi’ne geçen ocak ayında 8 parça halinde 7 TIR ile getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağı için gerçekleştirilen montaj, iç tasarım ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Anadolu Ateşi’nin de katılacağı bir organizasyonla uçağın açılışı yapılacak.

THY’de yıllarca sefer yaptıktan sonra uçuş ömrünü tamamlaması ardından 8 parça halinde 7 ayrı TIR ile Burhaniye’ye getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağı, 4 Haziran Cumartesi günü restoran ve düğün salonu olarak faaliyete başlıyor. Ocak ayında karayoluyla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 5 günlük zorlu bir yolculukla getirilen yolcu uçağının ilk olarak montajı tamamlandı. Uçağın çevresinde düzenlemeler de yapıldı. İç tasarım çalışmalarında da sona gelen uçağın açılışıyla ilgili bilgi veren sahibi işadamı Ali Akbulut, cumartesi günü 13.00’de başlayarak 23.00’e kadar sürecek bir açılış programı hazırladıklarını belirtti. Kolay olmadığını ancak sezona yetişmek için aralıksız çalıştıklarını kaydeden Akbulut, “Dört aylık zorlu bir serüvenin sonuna yaklaştık. Hayalim geçekleşiyor. Kullanılmaz bir durumdaydı, yoğun çaba sarf ettik. Normalde 540 koltuk kapasiteli olan bu yolcu uçağı, restoran dizaynına getirdiğimizden 200 kişi kapasiteli oldu. Kanatlarda da 40’ar kişilik manzaralı bölüm oluşturduk. Toplam 280 kişi müşteri kapasitesine ulaştı. Ses sanatçıları ve Anadolu Ateşi’nin de katılacağı ve çeşitli aktivitelerin yer alacağı 10 saat sürecek güzel bir program hazırladık” dedi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments